Anasayfa Sektörel SEC-Ripple Davasında Yeni Gelişme: 770 Milyon Dolar İsteniyor!

SEC-Ripple Davasında Yeni Gelişme: 770 Milyon Dolar İsteniyor!

Sektörel

SEC'in, Ripple ve yöneticileri Brad Garlinghouse ile Chris Larsen'a karşı 770 milyon dolarlık bir ceza istediği öğrenildi.

SEC-Ripple Davasında Yeni Gelişme: 770 Milyon Dolar İsteniyor!

Blockchain çözüm sağlayıcısı Ripple, bu hafta başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı kazandığı bir başka yasal zaferi kutladı.

23 Ekim'de ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, SEC'in Ripple'ın üst düzey yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen'a yönelik suçlamalarını etkili bir şekilde reddeden resmî bir karar yayınladı.

Bu karar, Ripple'ın XRP tokenlerinin satışıyla ilgili SEC iddialarına karşı devam eden mücadelesinde önemli bir zafer anlamına gelse de yasal mücadele nihai sonuçtan çok uzak görünüyor.

Özellikle SEC, çekişmeli XRP davasını çözmek için Ripple'dan yüz milyonlarca dolar talep ediyor.

XRP sahiplerinin yasal temsilcisi John Deaton'ın 26 Ekim'de vurguladığı gibi, Ripple yöneticileri ile SEC arasında "uzlaşmaya ilişkin tek bir ciddi görüşme" yapılmış olması pek olası değil.

Deaton, suçlamalarının reddedilmesi ve geri çekilmesi üzerine menkul kıymetler düzenleyicisinin "kızgın ve mahcup olduğunu ve 770 milyon dolarlık bir ceza talep ettiğini" bildirdi. 

SEC-Ripple Davasında Yeni Gelişme: 770 Milyon Dolar İsteniyor!

Avukat; mevcut ceza aşamasının daha fazla ifade, sorgulama, belge, e-posta, banka ekstresi, sözleşme, ODL işlemleri vb. gerektiren ikinci bir dava gibi olduğunu açıkladı.

SEC'in XRP davasını çözmek için 770 milyon dolar istediği ve bunun da yıllar süren davanın sonunu getireceği bildirildi. Öte yandan Deaton, Ripple'ın talep üzerine likidite (ODL) işlemlerini hariç tutmaya çalışarak, maaşları ve maliyetleri düşürerek ve daha fazlasını yaparak bu cezayı büyük ölçüde azaltmak istediğini söyledi.

SEC-Ripple Davasında Nihai Karar Ne Zaman Çıkabilir?

Yazının devamında Deaton, Yargıç Torres'in nihai kararının 2024 yazının sonlarından önce gelmesini beklemediğini söyledi. Deaton, "Bu davada temyiz başvurusunun yapılması tam anlamıyla bir yıl sürebilir." dedi.

Bu süre zarfında Ripple, 770 milyon dolarlık cezayı azaltma girişimlerinde on milyonlarca dolarlık önemli yasal harcamalarla karşı karşıya kalabilir.

Kaynak: Finbold

SEC-Ripple Davasında Yeni Gelişme: 770 Milyon Dolar İsteniyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar