Anasayfa Sektörel SEC, Ripple'ı Suçladı: Davayı Bilerek Yavaşlatıyorlar!

SEC, Ripple'ı Suçladı: Davayı Bilerek Yavaşlatıyorlar!

Sektörel

SEC, Ripple şirketini "XRP satışını sürdürmek" için davayı yavaşlatmakla suçladı.

SEC, Ripple'ı Suçladı: Davayı Bilerek Yavaşlatıyorlar!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın tarihli bir mahkeme başvurusunda, geçici bir temyiz başvurusunu onaylama talebini desteklemek için bir yanıt özeti sundu. Dosyalama, SEC'in Ripple ile devam eden yasal anlaşmazlığında temyiz incelemesi istediği bir memorandumu temsil ediyor.

Önde gelen savunma avukatı James Filan, gelişmeyi paylaşmak için X'e gitti. Dosyada SEC, Ripple Labs'in "XRP'nin kamusal alanda satışını sürdürmek" için yasal anlaşmazlığı kasıtlı olarak uzatmaya çalıştığını iddia etti. Dahası, Ripple'ın davayı çözme konusunda kurumsal bir çıkarı olmadığını iddia etti. SEC'in açıklaması şu şekildedir:

Onlar (sanıklar), muhtemelen XRP'yi kamu piyasalarına satmaya devam edebilmek için (zımnen kabul ettikleri gibi) bu davayı uzatmaya çalışıyorlar (zaten yapmaya söz verdikleri gibi).

İronik bir şekilde SEC, Ripple'ı davayı uzatmaya çalışmakla suçluyor. Oysa düzenleyici kurumun geciktirme taktikleri uyguladığı biliniyor. Geçmişte Ripple, SEC'in William Hinman'ın konuşmasıyla ilgili taslakları ifşa etme konusunda geciktirme taktikleri kullanmasına dikkat çekmişti.

SEC, Ripple'ı Suçladı: Davayı Bilerek Yavaşlatıyorlar!

Ripple Cephesinden Tepki Gecikmedi

Beklendiği üzere XRP ve Ripple destekçileri, SEC'in Ripple'a yönelik iddialarına katılmadıklarını ifade ettiler. Ripple geliştiricisi Neil Hartner, attığı bir tweet'te SEC'in iddiası karşısında şok olduğunu ifade etti.

Topluluğun önde gelen isimlerinden biri, "ABD'li düzenleyicinin hiç utanması olmadığını" ifade ederken, bir diğeri de "SEC'in olağan son dakika dosyalamasıyla ikiyüzlü davrandığını" iddia etti.

Bu arada SEC, davada devam eden işlemlerin durdurulması talebini desteklemek için, bunun hem ilgili tarafların hem de mahkemenin kaynaklarının korunmasına yardımcı olacağını savundu. Savunma avukatı James Filan, SEC'in bu fikrinin saçma olduğuna inanıyor.

SEC, Ripple'ı Suçladı: Davayı Bilerek Yavaşlatıyorlar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar