Anasayfa Bitcoin SEC Şaşırtmadı: İki Bitcoin ETF Başvurusu için Kararını Erteledi!

SEC Şaşırtmadı: İki Bitcoin ETF Başvurusu için Kararını Erteledi!

Bitcoin

SEC, Global X ve Franklin Templeton spot Bitcoin ETF'leri için karar süresini uzattı.

SEC Şaşırtmadı: İki Bitcoin ETF Başvurusu için Kararını Erteledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bekleyen iki spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) için karar verme süresini uzatacağını duyurdu.

İlk başvuru, Cboe BZX Exchange'in GlobalX'in spot Bitcoin ETF'ini listelemesine izin verecek önerilen bir kural değişikliği ile ilgilidir. Bu başvuru, 4 Ağustos'ta sunuldu ve 23 Ağustos'ta federal sicilde yorumlanmak üzere yayınlandı. SEC, 21 Kasım'a kadar kural değişikliğini onaylayacağını, reddedeceğini veya onaylayıp onaylamama konusunda işlem başlatacağını söyledi. Mevcut emir, SEC'in başvuruyu Şubat 2024'e kadar onaylamasına veya reddetmesine imkân tanıyacak işlemleri başlattığı için son seçenek üzerinden devam ediyor.

İkinci bir emir, Franklin Templeton'dan bir spot Bitcoin ETF'i için benzer bir kural değişikliği ile ilgilidir. Bu başvuru, 26 Eylül'de sunuldu ve 3 Ekim'de yorumlanmak üzere yayınlandı. SEC, ilk karar tarihi olarak 17 Kasım'ı belirledi. Şimdi ise başvuruyu 1 Ocak 2024'e kadar onaylamak veya reddetmek için daha uzun bir karar süresi başlattı.

GlobalX ve Franklin Templeton, BlackRock'ın Haziran ortasında aynı türden bir fon için yaptığı başvurunun ardından spot Bitcoin ETF'leri için başvuruda bulunan birkaç başvuru sahibinden ikisi.

SEC'in Talepleri Üzerine Başvurular Güncelleniyor

SEC Şaşırtmadı: İki Bitcoin ETF Başvurusu için Kararını Erteledi!

Her ne kadar birçok raporda bunlardan gecikme olarak bahsedilse de SEC, resmî olarak bunları emirlerinde bu şekilde tanımlamamıştır. Bunun yerine dosyalar; piyasa manipülasyonu, gözetim-paylaşım anlaşmaları ve spot Bitcoin ETF'leriyle ilgili uzun süredir devam eden endişeler olan diğer konular hakkında girdi arıyor.

SEC, Eylül ayından itibaren önerilen diğer spot Bitcoin ETF'leri hakkında da benzer bilgiler istedi. Diğer çeşitli başvuru sahipleri, yorum taleplerinin ardından bu başvuruları güncelledi. ARK Invest CEO'su ve CIO'su Cathie Wood, soruların ileriye doğru atılmış olumlu bir adım olduğunu öne sürdü. CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Wood, şunları söyledi: "Bu bir hareket... Bu önemli."

SEC, bekleyen çeşitli teklifleri nihai olarak reddedebilecek olsa da bazı uzmanlar olumlu bir bakış açısına sahip. Bloomberg ETF analistleri Erich Balchunas ve James Seyffart, Ocak 2024'e kadar bir ETF'in onaylanma şansının yüzde 90 olduğunu tahmin ediyor.

SEC Şaşırtmadı: İki Bitcoin ETF Başvurusu için Kararını Erteledi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar