Anasayfa Bitcoin SEC Sinyali Verdi: BlackRock'ın Hayali Gerçek Mi Oluyor?

SEC Sinyali Verdi: BlackRock'ın Hayali Gerçek Mi Oluyor?

Bitcoin

BlackRock cephesinden gelen Bitcoin ETF hamlesi sektörü adeta birbirine kattı. Peki yaşanan son gelişmelerin ardından SEC bu başvuruyu kabul edecek mi?

SEC Sinyali Verdi: BlackRock'ın Hayali Gerçek Mi Oluyor?
Hızlı İçerik

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yöneticisi BlackRock'ın spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu kabul ederek, ülkenin ilk spot Bitcoin (BTC) ETF'sinin potansiyel lansmanı için büyük bir adımın sinyalini verdi.

13 Temmuz'da SEC, BlackRock'un spot Bitcoin ETF uygulamasını Nasdaq piyasa için önerilen kural koyma başvuruları listesine ekledi. Bu, düzenleyici kurumun uygulamayı ciddiye alma niyetini gösteren bir harekettir diyebiliriz.

BlackRock'un varlık yönetimi endüstrisindeki küresel konumu göz önüne alındığında, bu sinyal, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin kurumsal olarak daha fazla benimsenmesinin potansiyel bir gösterge olarak önemli kabul ediliyor.

Hareket, BlackRock'un Haziran ayı sonlarında değiştirilmiş bir Bitcoin (BTC) ETF başvurusunu sunmasını takip ediyor. SEC yetkililerinin, BlackRock ve diğer varlık yöneticileri tarafından yapılan orijinal ETF başvurularının yeterince kapsamlı olmadığına dair endişelerini dile getirdikleri bildirildi.

Düzenleyicileri ikna etmek için BlackRock, güncellenen uygulamasına ABD kripto borsa Coinbase ile bir "gözetim paylaşımı" anlaşması ekledi. Ark Invest, Fidelity Investments ve diğerleri de dahil olmak üzere rakipler de ilgili Bitcoin (BTC) ETF başvurularında benzer değişiklikler yapıyor.

SEC'e Başvurular Artıyor!

SEC Sinyali Verdi: BlackRock'ın Hayali Gerçek Mi Oluyor?

BlackRock kararından bir gün sonra 14 Temmuz'da SEC, WisdomTree, VanEck, Fidelity ve Invesco Galaxy'nin Bitcoin (BTC) ETF uygulamalarını da listesine ekledi.

BlackRock, 9,4 trilyon ABD dolarının üzerinde varlığa sahip dünyanın en büyük varlık yöneticisidir. Firma, 15 Haziran'da ilk spot Bitcoin (BTC) ETF'sini açtı ve kripto para birimlerinin kurumsal olarak daha fazla benimsenmesi için iyimserliği artırdı.

Bir Bitcoin (BTC) ETF'si, müşterilerin doğrudan token tutmadan Bitcoin yatırımı yapmasına olanak tanır ve geleneksel borsalarda alınıp satılabilir. ABD SEC, 23 Haziran'da ülkenin ilk Bitcoin (BTC) vadeli ETF'sini onayladı, ancak şimdiye kadar bir Bitcoin ETF'sine yeşil ışık yakmadı.

Jacobi Asset Management tarafından önerilen Avrupa'nın ilk spot Bitcoin (BTC) ETF'sinin bu ay halka açık olarak listelenmesi bekleniyor. Financial Times'ın haberine göre bu, başlangıçta planlanan tarihten itibaren 12 aylık bir gecikmeyi takip ediyor diyebiliriz.

Kaynak: Forkast

SEC Sinyali Verdi: BlackRock'ın Hayali Gerçek Mi Oluyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar