Anasayfa Bitcoin SEC, Spot Bitcoin ETF için Yatırım Devi ile Masaya Oturdu!

SEC, Spot Bitcoin ETF için Yatırım Devi ile Masaya Oturdu!

Bitcoin

SEC, spot Bitcoin ETF listelemesini görüşmek üzere Grayscale ile bir araya geldi.

SEC, Spot Bitcoin ETF için Yatırım Devi ile Masaya Oturdu!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın zamanda Grayscale Bitcoin Trust'ı (GBTC) spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme konusunda Grayscale ile görüşmelerde bulundu.

SEC tarafından yayınlanan bir memorandum; düzenleyici kurumun Ticaret ve Piyasalar Bölümü yetkililerinin, Bitcoin Trust'ı spot Bitcoin ETF'ine dönüştürmek için listeleme konularını değerlendirmek üzere 20 Kasım'da Grayscale Investments ile bir araya geldiğini gösteriyor.

Değerlendirme; NYSE Arca, Inc. şirketinin, Grayscale Bitcoin Trust (BTC) hisselerini NYSE Arca Kural 8.201-E kapsamında listelemek ve ticaretini yapmak için önerdiği kural değişikliği ile ilgiliydi.

Toplantıya katılanlar arasında SEC'in ABD hisse senedi, opsiyon ve sabit gelir piyasalarını denetleyen Ticaret ve Piyasalar Bölümünde Yardımcı Direktör olan David Shillman ve Grayscale Investments CEO'su Michael Sonnenshein yer aldı. Toplantıya Grayscale'in Davis Polk & Wardwell LLP'den dış temsilcileri de katıldı.

Bir başka dosyalama; Grayscale'in, tröstün hisseleri için transfer acentesi işlevini görmek üzere Bank of New York Mellon ile anlaştığını ortaya koydu.

Grayscale Investments'ın Spot Bitcoin ETF Başvurusu

SEC, Spot Bitcoin ETF için Yatırım Devi ile Masaya Oturdu!

Ekim ayında Grayscale, spot Bitcoin ETF'i için güncellenmiş bir başvuruda bulundu. Güncellenmiş başvuru, mahkemenin Grayscale'in önceki başvurusu lehine karar vermesinin ardından geldi. Daha spesifik olarak Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi, Grayscale lehine karar vererek SEC'in Grayscale'in başvurusunu reddetmeyi bir kenara bırakmasını ve inceleme sürecini yeniden açmasını emretti.

Bu arada BlackRock, Ark Invest ve Fidelity gibi diğer büyük finans kuruluşları da kendi spot Bitcoin ETF'lerini listelemek için fırsat kolluyor. Fakat SEC, farklı kuruluşlar tarafından yapılan başvuruları sürekli olarak erteliyor.

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, "son bir hafta içinde SEC ile görüşen diğer potansiyel spot Bitcoin ETF ihraççılarının söylentilerini de duyduğunu" dile getirdi. Sık sık yapılan görüşmeler, düzenleyici bir değişime işaret ediyor olabilir.

Kaynak: Cryptonews

SEC, Spot Bitcoin ETF için Yatırım Devi ile Masaya Oturdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar