Anasayfa Sektörel SEC vs Ripple: Kritik Davada Son Gelişmeler Neler?

SEC vs Ripple: Kritik Davada Son Gelişmeler Neler?

Sektörel

Ripple ile SEC arasındaki davada yaşanan son gelişmeler neler? Sektörde yaşanan baskılar süreci ne kadar etkiledi? İşte ayrıntılar...

SEC vs Ripple: Kritik Davada Son Gelişmeler Neler?

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen, SEC'in ara temyiz başvurusunda bulunma ve temyiz bekleyen tüm işlemlerin durdurulması talebine itirazlarını sundular. 

Garlinghouse, Larsen ve şirket, şu gerekçelerle temyize karşı çıktı: mahkemenin kararı, kontrol edici bir hukuk sorunu içermiyor; SEC, görüş ayrılığı için önemli bir gerekçe gösteremez; ve acil bir itiraz, bu davanın feshedilmesini ilerletmeyecektir.

Bu habere tepki olarak XRP avukatı John Deaton bakış açısını dile getirdi. İlgili tarafları dolandırıcılık olmayan bir davada yardım ve yataklık yapmakla suçlamanın "tamamen aptalca" olduğunu iddia etti.

Deaton, bu hareketin büyük olasılıkla eski SEC yöneticileri Jay Clayton ve Bill Hinman'dan geldiğini savundu.

Davanın Dinamikleri Değişiyor!

SEC vs Ripple: Kritik Davada Son Gelişmeler Neler?

Deaton ayrıca Clayton'ın Joe Grundfest ile videoda olduğunu açıkladı ve davanın dinamiklerini değiştirdiği için yöneticileri suçlamayı ne kadar sevdiğini söyledi. Avukat, "Yani insanları korkutuyor ve yıldırıyor" dedi. Deaton, Garlinghouse ve Larsen'i dava etme kararının yanlış gerekçelerle verildiğini ve bu kararın SEC'e mal olacağını sözlerine ekledi.

"SEC'in daha sonra farklı bir dava stratejisi izlemeyi isteyebileceği beklentisi, aşırı zorlama ve yataklık iddiasını kanıtlamayı zor buluyor, sadece bir durdurma değil."

Deaton'ın takipçileri konuyla ilgili görüşlerini paylaşarak şu sözleri söylediler:

“Yasa tasarısı kapatmak ve uzlaşmaya zorlamak için oraya konuldu. Bu nedenle, son derece düzmece SECGov davaları, avukat ücretlerinin geri alınmasına tabi olmalıdır. Bir kullanıcıya göre, Ripple için tek sorun, kurumsal satışlarla ilgili ilk savaşı kurumsal pay olmadığını iddia ederek kaybetmeleri.”

Tüm bunların yanı sıra XRP, yazımız sırasında yaklaşık 0.58 dolardan borsada işlem görüyordu.

SEC vs Ripple: Kritik Davada Son Gelişmeler Neler? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik