SEC yeni kararlarla karşı karşıya

2 Dakikada Okunabilir


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yayınlanan bir kripto destekli borsa yatırım fonu (ETF) lansmanı için Crescent Kripto Endeksi Hizmetleri, Crescent Varlık Yönetimi bir yan kuruluşu hakkında bazı önerilerle karşı karşıya. Bitcoin ETF’si hakkında geçtiğimiz dönemde karar vermesi gerekirken karar vermeyen ve sürekli ETF konusunda yeni kararlarını erteleyen SEC bu konuda yeni adım atmadı.

Uygulamaya göre, New Jersey merkezli şirket, bir Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) portföyünün performansını izlemek isteyecek. Fon, “USBF Crescent Kripto Endeks Fonu” olarak adlandırıldı ve “XBET” olarak kısaltıldı.

Ayrıca, dosyaya göre, hem Ulusal Vadeli İşlemler Birliği hem de Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından yasal denetim altında olan bir emtia havuzu işletmecisi olan ABD Emtia Fonları LLC tarafından denetleme yapılacak ve tüm denetlemeler bir kez veya birkaç kez değil, sürekli olarak devam edecek.

Yeni kararlar verebilir!

Yeni ETF teklifi, Bitwise Bitcoin ETF Trust , Bitwise Asset Management ve New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) tarafından ortaklaşa sunulan bir ETF önerisi ve henüz VanEck SolidX ETF önerisi dahil olmak üzere, SEC tarafından incelenen tekliflerin listesine yeni katılım yaptı, 2018 yılında açılan ilk başvurudan sonra bu yılın ilk başvuruları arasında.

Üç ayrı ETF teklifi olması gerçeği, SEC’nin henüz herhangi birini onaylamamasına rağmen, kripto yatırımcıları için cesaret verici bir sinyaldir. Ancak son iki yılda, Winklevoss’un sahip olduğu Winklevoss Vakfı, ProShares ve Direxion dahil ETF onayını almak için birçok şirket tekliflerinde başarısız oldu. 

Diğer bazı şirketler de düzenleyiciden birkaç gecikmeden sonra tekliflerini geri çekmek zorunda kaldılar ve medyada tepkilerin ilk odak noktasına girmek zorunda kaldılar. SEC, Bitcoin ETF’si hakkında konuyu sürekli olarak ertelemeye devam ediyor ve sürekli olarak bu konuda net ve resmi bir karar vermeyi geciktiriyor. ABD’li bazı yetkili kurumlar kripto paraları risk olarak görmemesine rağmen karar vermek konusunda oldukça yavaş ve geç kararlar verebiliyorlar.

Diğer gerekçeler arasında, SEC’in bu teklifleri reddetme nedenlerinin piyasa manipülasyonu ve yetersiz yatırımcı koruması konusundaki endişelere dayandığı iddia ediliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!