Anasayfa Sektörel SEC Yine İş Başında: Davalar Adeta Arka Arkaya Sıralanıyor...

SEC Yine İş Başında: Davalar Adeta Arka Arkaya Sıralanıyor...

Sektörel

SEC, Hex'in kurucusu Richard Heart'a kayıtsız kripto varlık teklifleri yürütmekten suç duyurusunda bulundu. İşte detaylar...

SEC Yine İş Başında: Davalar Adeta Arka Arkaya Sıralanıyor...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıt dışı kripto teklifleri yürütmekten Hex'in kurucusu ve teknoloji girişimcisi Richard Heart'a karşı suç duyurusunda bulundu. Tamamı Heart tarafından sahip olunan ve işletilen Hex, PulseChain ve PulseX de şikayet kapsamında ücretlendirilecektir.

Dava bildirisinin bazı kısımlarında "SEC'in ABD New York Doğu Bölgesi Bölge Mahkemesinde yaptığı şikayet, Heart, Hex, PulseChain ve PulseX'in 1933 Menkul Kıymetler Yasasının 5. Bölümündeki kayıt hükümlerini ihlal ettiğini iddia ediyor."

Açılan şikayette, Amerikan düzenleyici kurum ayrıca Heart'ı yaklaşık 12 milyon dolarlık teklif gelirini zimmete geçirmekle suçladı. SEC'in iddia ettiği bu miktar, spor arabaları, saatleri ve Enigma olarak bilinen dünyanın en büyük kara elmasını içeren lüks malları satın almak için kullanıldı.

SEC, kurucunun 2018'de Hex'i pazarlarken bunun ilk yüksek getirili "blockchain mevduat sertifikası" olduğunu iddia ettiğine inanıyor. Açıklamaya göre Heart ayrıca, yatırımcıları dolandırmak amacıyla insanları "zengin" yapmak için yaratılan bir yatırım olarak Hex token de tanıttı.

2.3 Milyondan Fazla Ethereum!

SEC Yine İş Başında: Davalar Adeta Arka Arkaya Sıralanıyor...

Aralık 2019'dan Kasım 2020'ye kadar olan çalışması sırasında, Hex'in kayıt dışı bir teklif olarak satışlarından 2,3 milyondan fazla Ethereum (ETH) kazandığı tahmin ediliyor. Ayrıca dilekçede, Heart'ın Temmuz 2021'den Mart 2022'ye kadar kripto varlıklarında milyonlarca dolar daha fazla toplayan iki kayıt dışı kripto varlık güvenliği teklifi daha gerçekleştirdiği iddia edildi.

Bu iddialara ek olarak SEC, Heart'ın girişimlerini pazarlarken "varlıklara yatırım yapmak" yerine "varlıkları feda etmek" gibi kelimeler kullanarak menkul kıymetler yasalarından kaçmaya çalıştığını iddia etti. Bunlar ve diğer bazı şikayetler, popüler girişimciye karşı suçlamalarda bulunulmasına yol açar.

Heart, web sitesinde tıbbi araştırma için 27.000.000$ topladığını iddia ederken, kendisini her zaman bir "iyilik için güç" ve "paçavradan zenginliğe" hikayesi olarak lanse etti. Hex ekibi ve Heart, SEC'in iddiaları veya bir sonraki adımlarının ne olacağı hakkında yorum yapmadı.

SEC Yine İş Başında: Davalar Adeta Arka Arkaya Sıralanıyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar