Anasayfa Bitcoin SEC'den Bitcoin ETF Başvurularına İlişkin Yeni Hamle Geldi!

SEC'den Bitcoin ETF Başvurularına İlişkin Yeni Hamle Geldi!

Bitcoin

SEC; BlackRock, Invesco ve Bitwise'ın Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararını erteledi.

SEC'den Bitcoin ETF Başvurularına İlişkin Yeni Hamle Geldi!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC); finans devleri BlackRock ve Invesco'nun yanı sıra kripto para odaklı Bitwise'ın başvuruları da dâhil olmak üzere spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler) için çeşitli teklifler hakkındaki kararını bir kez daha erteledi.

28 Eylül'de yapılan çeşitli başvurulara göre; bu gecikmeler,  beklenenden daha erken gerçekleşti ve 16-19 Ekim tarihleri arasında menkul kıymetler düzenleyicisinden yanıt bekleyen birçok başvuru sahibini şaşırttı.

Bu gecikmelerin zamanlaması, Kongre'nin hükûmet operasyonları için çeşitli finansman tasarıları üzerinde anlaşmaya varamaması durumunda potansiyel olarak 1 Ekim'de gerçekleşebilecek ABD hükûmetinin kapanması tehdidiyle yakından bağlantılı.

Şu anda Kongre'nin, bu kapanmayı önlemek için Eylül ayı sonuna kadar 12 ayrı tam yıllık finansman tasarısını geçirmesi gerekiyor. Olası kapanma, SEC gibi mali düzenleyiciler de dâhil olmak üzere çeşitli federal kurumların işleyişini aksatacaktır.

SEC'den Bitcoin ETF Başvurularına İlişkin Yeni Hamle Geldi!

SEC, Bitcoin ETF'lerine İlişkin Kararları Geciktirmeye Devam Ediyor

Bu, SEC'in Bitcoin ETF'lerine ilişkin kararları ilk kez ertelemesi değil. Daha önceki bir gecikme turu; Ağustos sonunda, ilk son tarih yaklaşırken gerçekleşmişti.

İleriye baktığımızda, bu yedi firma için üçüncü son tarihin Ocak ayı ortası civarında olması planlanıyor ancak bu son tarihlerin de uzatılma olasılığı var.

SEC'in en geç Mart ortasına kadar nihai bir karara varması gerekiyor.

Bitcoin Spot ETF Onayına İlişkin İyimserlik Artıyor

Bitcoin ETF'inin onaylanma ihtimali son aylarda daha da güçlendi. Ağustos ayında Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, 2023 yılı sonuna kadar Bitcoin ETF'sinin onaylanma olasılığını yüzde 65'ten yüzde 75'e yükseltti.

Bu iyimserlik, ABD Temyiz Mahkemesi'nin SEC karşısında Grayscale lehine verdiği kesin kararla beslendi ve bu tür onaylar için daha elverişli bir ortam olduğunu gösterdi. Balchunas, 2024 yılı sonuna kadar olasılıkları yüzde 95'e bile yükseltti.

Şimdiye kadar SEC, netlik ve yatırımcı koruması eksikliğini gerekçe göstererek herhangi bir Bitcoin spot ETF'ini onaylamadı.

Kaynak: Cryptonews

SEC'den Bitcoin ETF Başvurularına İlişkin Yeni Hamle Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar