Anasayfa Sektörel SEC'den Çarpıcı Bitcoin ETF Kararı: Bir Kez Daha Ertelendi...

SEC'den Çarpıcı Bitcoin ETF Kararı: Bir Kez Daha Ertelendi...

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ARK 21Shares Bitcoin ETF kararını gelecek yıla erteledi.

SEC'den Çarpıcı Bitcoin ETF Kararı: Bir Kez Daha Ertelendi...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), önerilen ARK 21Shares spot Bitcoin ETF'ine ilişkin kararını bir kez daha ertelediğini duyurdu ve 10 Ocak olarak belirlenen yeni bir tarihle son tarihi gelecek yıla ertelemiş oldu. 

Bu gecikme duyurusu, SEC Başkanı Gary Gensler'i spot Bitcoin ETF'i onaylanmasını hızlandırmaya çağıran iki partili bir grup milletvekilinin talebinden sadece saatler sonra geldi.

ABD SEC yaptığı resmî açıklamada, önerilen kural değişikliğini kapsamlı bir şekilde değerlendirmek için daha uzun bir zaman çizelgesine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

ABD SEC, Spot Bitcoin ETF Kararlarını Geciktiriyor

Erteleme, yalnızca ARK 21Shares Bitcoin ETF'i ile sınırlı değil. SEC, ayrıca önerilen Global X Bitcoin Trust için son karar tarihini 21 Kasım'a kadar uzatarak spot Bitcoin fonlarıyla ilgili başvurular için potansiyel bir dizi gecikmeye işaret etti. Bu gecikme, ARK Invest ve 21Shares'in ilk teklifine cevaben SEC'in ek yazılı yorumlar talep ettiği bir önceki ertelemenin ardından geldi.

SEC'den Çarpıcı Bitcoin ETF Kararı: Bir Kez Daha Ertelendi...

Başlangıçta SEC, başvurunun kaderini belirlemek üzere onaylamak, onaylamamak ya da işlemleri başlatmak için 13 Ağustos'a kadar süre tanımıştı. Ark Invest CEO'su Cathie Wood, ilk gecikmeyi öngörmüştü ve SEC'in bu finansal ürüne yeşil ışık yakmaya karar verdiğinde aynı anda birden fazla Bitcoin ETF'sini onaylayabileceğini öne sürmüştü.

Çeşitli Spot Bitcoin ETF Başvuruları İnceleniyor

Şu anda SEC; BlackRock, Fidelity, VanEck ve Invesco gibi önde gelen sektör oyuncularının çeşitli spot Bitcoin fonları için başvurularını inceliyor. ARK 21Shares Bitcoin ETF, bu başvurular arasında ön sıralarda yer alıyor.

Ayrıca, Bitcoin ile ilgili diğer fonlara ilişkin kararlar için son tarihler de uzatıldı. BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust, Fidelity'nin Wise Origin Bitcoin Trust, VanEck Bitcoin Trust, WisdomTree Bitcoin Trust ve Invesco Galaxy Bitcoin ETF'lerine 17 Ekim'e kadar uzatma verildi.

Bu arada, Valkyrie Bitcoin Fund için son tarih 19 Ekim'e alındı. Bitwise Bitcoin ETP Trust'ın son karar tarihi ise en son 16 Ekim'e ertelendi.

Şimdiye kadar ABD SEC, potansiyel dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonuna ilişkin endişeleri gerekçe göstererek henüz bir spot Bitcoin ETF'ini onaylamadı. Bununla birlikte SEC, ilk Bitcoin vadeli işlem ETF'inin 2021'de işlem görmeye başlamasına izin verdi.

Kaynak: Cryptonews

SEC'den Çarpıcı Bitcoin ETF Kararı: Bir Kez Daha Ertelendi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar