Anasayfa Sektörel SEC'den Flaş Grayscale Adımı: ETF Kararına İtiraz Etmeyecek!

SEC'den Flaş Grayscale Adımı: ETF Kararına İtiraz Etmeyecek!

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale lehine verilen spot Bitcoin ETF kararına itiraz etmeyecek.

SEC'den Flaş Grayscale Adımı: ETF Kararına İtiraz Etmeyecek!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale'in GBTC ürününü spot Bitcoin ETF'ine dönüştürmesine izin veren mahkeme kararına itiraz etmeye devam etmeyeceğini açıkladı.

Ağustos ayında Washington'daki Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi, çok önemli bir karar vererek, "SEC'in Grayscale tarafından önerilen Bitcoin ETF'ini reddetmesinin haksız olduğuna" hükmetti. Bu dönüm noktası niteliğindeki dava, kripto para endüstrisinin bu tür ürünleri tanıtmak için on yıldır sürdürdüğü çabayı yansıtmasından dolayı yoğun bir endüstri incelemesi altında olmuştur.

Reuters'in haberine göre; SEC'in temyize gitmeme kararı, kurumun Grayscale'in başvurusunu yeniden değerlendirmesinin önünü açacak gibi görünüyor.

Bloomberg'in kıdemli ETF analisti James Seyffart, Grayscale ile SEC arasındaki görüşmelerin önümüzdeki hafta başlayacağını ve önümüzdeki iki hafta içinde yeni bir SEC yanıtının beklendiğini belirtti. Seyffart, ayrıca ABD SEC'in, Yüksek Mahkeme'nin kararına itiraz etme ihtimalinin düşük olduğunu da belirtti.

SEC'den Flaş Grayscale Adımı: ETF Kararına İtiraz Etmeyecek!

Bloomberg Analistlerine Göre Onay İhtimali Yüksek

Grayscale ile birlikte piyasada spot Bitcoin ETF'ini getirmek için başvuran birkaç oyuncu daha oldu. Buna BlackRock, Valkyrie, WisdomTree, Ark Invest ve diğerleri gibi devler dâhildir.

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart'a göre, spot Bitcoin ETF'inin Ocak 2024'e kadar onay alma olasılığı yüzde 90 olarak tahmin ediliyor.

Bu tahminlerini Ark Invest ve 21Shares tarafından sunulan spot Bitcoin ETF başvurusundaki son değişikliklere dayandıran analistler, söz konusu değişikliklerin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapıcı etkileşimlere işaret ettiğini belirtiyor.

Balchunas ve Seyffart, bir raporda "Ark'ın 10 Ocak tarihine kadar onaylanma şansının yüzde 90 olduğuna inandıklarını" belirttiler.

SEC ve fon sponsorları arasında devam eden diyalog, yeni lansmanlar için standart bir uygulama olmakla birlikte, SEC'in Ark'ın teklifini kolaylaştırma çabalarını gösteren spot Bitcoin ETF uygulamaları için önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. Fakat Grayscale, SEC'in tüm ETF'leri bir kerede onaylamasını talep etti. 

Seyffart, ayrıca SEC'in tüm Ethereum vadeli işlem ETF'leri için onayları hızlandırması nedeniyle ProShares'in 16 Ekim'de işlem görmeye başlayacak olan Short ETH Strategy ETF'ini piyasaya sürmeye hazırlandığını belirtti. Grayscale de Ethereum Vadeli İşlem ETF'i için bir başvuru yaptı.

Kaynak: CoinGape

SEC'den Flaş Grayscale Adımı: ETF Kararına İtiraz Etmeyecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar