Anasayfa Sektörel SEC'in Suçladığı Kripto Şirketi, 1 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

SEC'in Suçladığı Kripto Şirketi, 1 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

Sektörel

Kripto odaklı yanıltıcı reklamları gerekçesiyle SEC tarafından hakkında soruşturma başlatılan Titan Global Capital Management, 1 milyon dolar ceza ödeyecek.

SEC'in Suçladığı Kripto Şirketi, 1 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Titan Global Capital Management'a karşı resmi suçlamalarda bulunduğunu açıkladı. Bu iddiaların temeli, Titan'ın uyumsuzluk nedeniyle "müşterilerinin kripto varlıklarıyla ilgili doğru açıklamalar sağlayamadığı" yönündeki iddiaya dayanıyor. 22 Ağustos'ta yapılan basın açıklamasında, söz konusu uyumsuzluk olaylarının Ağustos 2021 ile Ekim 2022 arasında gerçekleştiği belirtildi. 

Suçlamalara yanıt olarak Titan Global Capital Management'ın hem faaliyetten men direktifini ve resmi kınamayı kabul ettiği hem de 1 milyon doları aşan bir meblağ ödemeye hazır olduğu bildirildi. Bu tutar, 850.000 dolar tutarındaki para cezasından ve ön karar faizini karşılama amaçlı 190.000 doları aşan ilave tutardan oluşmaktadır.

SEC'in 2020'den itibaren gözden geçirilmiş pazarlama yönergelerine dikkat çeken düzenleyici kurum, Titan'ın varsayımsal getirileri sergilerken önemli ayrıntıları gözden kaçırdığını ileri sürüyor. Güncellenen kural, mali danışmanların performans ölçümlerini gösterirken tutarlı bir çerçeve sürdürmesini zorunlu kılıyor.

Bu öncelikle yatırımcıların farklı yatırım yollarını değerlendirme ve yan yana getirme kapasitesini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca bu kural, benzersiz performans göstergeleri için özel olarak hazırlanmış özel yönergeler sunmaktadır. 

SEC'in Suçladığı Kripto Şirketi, 1 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

Titan'ın, Müşterilerine Çelişkili Bilgiler Sunduğu İddiası

SEC'in tutumu, Titan'ın müşterilerine "kripto varlıkların saklama süreçleri" ile ilgili çelişkili bilgiler sunduğu yönündedir. Vurgulanan bir diğer endişe alanı da Titan'ın, personelinin kişisel kripto para işlemlerini izlemek için sağlam bir prosedür çerçevesi uygulama konusundaki gözetimidir.

Titan, müşteri portföylerindeki belirli işlem kategorileri için müşteri onaylarının alınmasındaki eksiklikleri gönüllü olarak SEC'e açıkladı. Bu açıklama, aynı zamanda ilgili masrafların uzlaştırılması konusundaki anlaşmalarını da kapsamaktadır.

Düzenleyici kurumun incelemesi, Titan'ın pazarlama taktiklerini de kapsıyor. SEC, Titan'ın Titan Kripto Stratejisi aracılığıyla yıllık yüzde 2.700 gibi etkileyici bir getiri elde etme iddiasına karşı çıkıyor ve bunun potansiyel bir yanlış beyan olduğunu düşünüyor.

SEC'in Suçladığı Kripto Şirketi, 1 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Ripple (XRP) Nedir?
Rehber Burak Atik