Anasayfa Bitcoin SEC'ten Flaş Bitcoin ETF Mesajı: Tekrar Gözden Geçiriyoruz!

SEC'ten Flaş Bitcoin ETF Mesajı: Tekrar Gözden Geçiriyoruz!

Bitcoin

SEC Başkanı Gary Gensler, Grayscale ile ilgili mahkeme kararı sonrası spot Bitcoin ETF'lerine yönelik yaklaşımlarını tekrar gözden geçirdiklerine işaret etti.

SEC'ten Flaş Bitcoin ETF Mesajı: Tekrar Gözden Geçiriyoruz!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, yakın zamanda alınan Grayscale mahkeme kararının ardından düzenleyici kurumun spot Bitcoin ETF'lerine yönelik yaklaşımını tekrar gözden geçirdiğini ima etti.

14 Aralık'ta CNBC'ye konuşan Gary Gensler'a, bekleyen spot Bitcoin ETF başvurularının uzun listesi hakkında bir soru yöneltildi. Gensler, SEC'in şu anda süreçten geçen "sekiz ila bir düzine başvurusu" olduğunu söyledi.

Gensler, "Geçmişte bu başvuruların bir kısmını reddetmiştik." dedikten sonra mahkemelerin bu konuya ağırlık verdiğini de sözlerine ekledi. Bunu, kurumun Bitcoin konusundaki tutumunu değiştirebileceğini öne süren bir açıklama izledi:

Mahkeme kararlarına dayanarak bu konuya yeni bir bakış açısı getiriyoruz.

Haber sunucusu Sara Eisen, Grayscale'i mi kastettiğini sordu. Fakat Gensler, SEC'deki her şeyin "Kongre'nin çıkardığı yasalar ve mahkemelerin bunları nasıl yorumladığı dahilinde" yapıldığını belirterek soruyu geçiştirdi.

Ağustos ayında federal bir yargıç, SEC'in Grayscale Investments'ın Bitcoin Trust aracılığıyla ETF teklifini reddetme kararını bozdu.

SEC'ten Flaş Bitcoin ETF Mesajı: Tekrar Gözden Geçiriyoruz!

Analistler Toplu Bir Onay Bekliyorlar

Aralarında BlackRock, Fidelity, Grayscale, Invesco, VanEck ve Valkyrie'nin de bulunduğu birçok büyük varlık yöneticisi şu anda bir spot Bitcoin ETF'i başlatma yarışında. Tüm başvurular ertelendi ancak analistler, Ocak ayı başında toplu bir onayın gerçekleşeceğinden eminler.

Bloomberg'den Kailey Leinz ile 14 Aralık'ta yaptığı ayrı bir röportajda Gensler, spot Bitcoin ürünleri için yapılan başvuru sayısına ilişkin soruları da geçiştirdi. Gensler, bunun yerine ABD hazine piyasasındaki son değişikliklerden bahsetti.

X'teki bu röportaja yanıt olarak ABD Kongre Üyesi Bryan Steil, şu yorumu yaptı:

Başkan Gary Gensler, komite duruşmalarında yaptığı gibi kripto konusunda kafa karıştırıyor. Kurumunun kriptoyu denizaşırı ülkelere iten agresif düzenleyici yaklaşımını açıklamak istemiyor.

Bloomberg ETF analisti James Seyffart ise "Gensler çok nadiren net cevaplar veriyor! Sözlerini sakınmakta bir usta." ifadelerini kullandı. 

SEC'ten Flaş Bitcoin ETF Mesajı: Tekrar Gözden Geçiriyoruz! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar