Anasayfa Altcoin Sei Network Cephesinde Gerginlik: SEI Token Bir Aldatmaca mı?

Sei Network Cephesinde Gerginlik: SEI Token Bir Aldatmaca mı?

Altcoin

Sei Network lansmanından birkaç gün sonra, topluluk SEI tokeninin bir aldatmaca olduğuna dair şüphelerini dile getirdi. Peki bu gerçekten doğru mu?

Sei Network Cephesinde Gerginlik: SEI Token Bir Aldatmaca mı?

Lansmanından birkaç gün sonra, Crypto Twitter'da (X) trend olan en yeni kripto para birimi projesi, Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve BNB Chain ile Sei Network (SEI) arasında köprü kuran yatırımcılara vadedilen yeni tokenlerin airdrop'u ile ilgili büyük hayal kırıklığının ortasında bir "fiyasko" olarak kabul edildi.

Projenin arkasındaki şirket Sei Labs, 15 Ağustos'ta ana ağı lansmanını duyurdu ve bir gün sonra SEI 24 saat içinde %3.000'in üzerinde değer artışı kaydetti. Ek olarak token, Binance, Bybit, Bitget ve Coinbase gibi büyük borsalarda listelendi.

Listelemelerin yanı sıra ekip, yayınlandığı gibi "gerçek bir çapraz zincir airdrop" yapmak için "birçok ekosistemden blockchain teknolojisinin öncü kullanıcılarını" ödüllendirmeye söz verdi. Bununla birlikte, talep sürecinin nasıl işleyeceğine ilişkin ayrıntıların eksikliği, yatırımcıların beklentileri karşılanmadığında hayal kırıklığının ortaya çıkmasına neden oldu - SEI tokenleri gerçekten dağıtılmadan önce bir "ısınma dönemi" duyurusuyla karşı karşıya kaldı.

Yoksa SEI Bir Aldatmaca mı?

Birkaç meraklı SEI'de neler olduğunu anlamaya çalışıyor. Sieve, bunun neden bir aldatmaca veya bir halı çekme (rug pull) olarak adlandırıldığına dair birkaç neden verdi.

Sieve:

"SEI lansmanının bir aldatmaca olarak adlandırılmasının nedeni, airdrop'un büyük bir hayal kırıklığı olmasıdır. Sei Network ekibi ayrıca token lansmanının yapıldığı gün, dün sabahtan itibaren discord'larını kilitledi. Böyle bir şey daha önce hiç görülmemişti."

Bazıları bunu "Şimdiye kadar görülmüş en kötü katman 1 (L1) blockchain airdrop dağıtım mekanizması" olarak adlandırdı. Ayrıca Sei Network'ü "ilk meme blockchain" olarak adlandırdılar. Sei'nin airdrop'unu haftanın bir dizi kötü haberi arasında listeleyerek, bunu bir "fiyasko" olarak nitelendirdi, fakat bir aldatmaca değil.

Sei Network (SEI) Nedir?

Sei, merkezi olmayan borsaların (DEX'ler) ticaret yeteneklerini eşleştirme motorunu kullanarak ölçeklendirmeyi ve ön çalıştırma önleme çözümleri sipariş etmeyi amaçlayan bir katman-1 blok zinciridir. Cosmos (ATOM) yazılım geliştirme kiti üzerine inşa edilmiştir.

Sei Labs basın açıklamasında, düzenleyicilerin merkezi borsalara baskı yapmaya devam etmesiyle, merkezi olmayan uygulamaların (dApps) "zincir içi hacimdeki artışı karşılamaya hazır olması gerektiğini" açıkladı.

Sei Network Cephesinde Gerginlik: SEI Token Bir Aldatmaca mı?

Aynı basın açıklamasında SEI, testnet sonuçlarına göre projenin resmi web sitesinde açıklandığı gibi 500 ms'lik bir kesinlik ile "en hızlı 1. katman" olduğunu iddia ediyor. Avalanche (AVAX) ile yan yana en hızlı katman-1'lerden biri olarak kabul edilen Crypto Research'e göre, bu, Solana'nın (SOL) ortalama beş saniyelik kesinleşme süresinden on kat daha hızlı ve kesinliğe yaklaşık 1,5 saniye ulaştığı tahmin ediliyor.

Sei Network Cephesinde Gerginlik: SEI Token Bir Aldatmaca mı?

Sonuçlar üretim ağında tekrarlanabilirse, bu Sei Network'ü en hızlı katman-1'lerden biri haline getirecektir. Yine de, ana ağdaki bağımsız ağ gezgini NanoLooker tarafından bildirilen ortalama 400 ms'den daha az bir sonlandırma ile Nano (XNO) gibi daha hızlı ağlara yeniliyor.

Kaynak: Finbold

Sei Network Cephesinde Gerginlik: SEI Token Bir Aldatmaca mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan