Anasayfa Sektörel Senatörün İddiaları Ortalığı Karıştırdı! Ünlü Borsadan Jet Yanıt...

Senatörün İddiaları Ortalığı Karıştırdı! Ünlü Borsadan Jet Yanıt...

Sektörel

Kripto para borsası Coinbase, Senatör Elizabeth Warren tarafından kendisine yöneltilen suçlamaların asılsız olduğunu bildirdi.

Senatörün İddiaları Ortalığı Karıştırdı! Ünlü Borsadan Jet Yanıt...

Kripto para borsası Coinbase, Senatör Elizabeth Warren'ın "borsanın eski hükûmet yetkililerini işe alarak kripto para düzenlemelerini engellediği" yönündeki suçlamalarına karşı sert bir yanıt yayınladı.

Borsa, 22 Aralık tarihli bir mektupta Warren'ın iddialarını kesin bir şekilde reddetti ve bunları Coinbase'in niyet ve çabalarının "kasıtlı olarak yanlış beyanı" şeklinde nitelendirdi.

Coinbase Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad tarafından yazılan mektupta borsa, kripto para birimleriyle ilgili iki partili mevzuatı baltalamaya yönelik herhangi bir girişimde bulunduğu iddialarını şiddetle reddetti.

Shirzad, Warren'ın suçlamalarının asılsız olduğunu ve söz konusu ismin, şirketin kripto endüstrisinde sorumlu düzenlemeyi aktif olarak savunma taahhüdünü yanlış yansıttığını ileri sürdü.

Mektup; Coinbase'in, ulusal güvenlik uzmanlarından oluşan ekibinden duyduğu gururu vurguladı ve onların Amerikalıları korumaya olan bağlılıklarının altını çizdi.

Hükûmet personelinin işe alınmasının düzenleyici ilerlemeyi engellemeyi amaçladığı fikrini çürüten mektup, bunun ABD'deki kripto kullanıcılarının güvenliğini sağlamaya yönelik daha geniş bir girişimin parçası olduğunu belirtti.

Senatörün İddiaları Ortalığı Karıştırdı! Ünlü Borsadan Jet Yanıt...

"Katı Düzenlemeler, İnovasyonu ABD'den Uzaklaştırabilir" Uyarısı!

Warren'ın Coinbase Küresel Danışma Konseyi hakkındaki endişelerine değinen mektup, eski seçilmiş yetkililerin katılımını savundu ve konsey tarafından sağlanan stratejik içgörü ve tavsiyeleri vurguladı.

Coinbase, yarı iletken ve cep telefonu teknolojisindeki küresel rekabetle paralellikler kurarak, kripto para mevzuatını denizaşırı hale getirmenin olası yansımalarına karşı uyardı.

Mektup, düzenleyici önlemlerin kripto para alanındaki yenilikçiliği ve gelişmeyi engellememesi gerektiğini öne sürdü. Durumu Çin'in 5G yarışındaki liderliğiyle karşılaştıran rapor, katı düzenlemelerin istemeden inovasyon ve ekonomik faydaları ABD'den uzaklaştırabileceğini ima etti.

Coinbase, şirketin terör finansmanıyla mücadele konusundaki kararlılığı hakkında kapsamlı bir brifing için Warren'a davet göndererek mektubu tamamladı.

Bu hamle, Warren'ın mektubunda kripto para birimlerinin yasa dışı faaliyetler için potansiyel olarak kötüye kullanılmasına ilişkin dile getirdiği endişeleri gidermeye yönelik bir çaba gibi görünüyor.

Senatörün İddiaları Ortalığı Karıştırdı! Ünlü Borsadan Jet Yanıt... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar