Anasayfa Rehber Senso (SENSO) Nedir? Nasıl Alınır?

Senso (SENSO) Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

Senso (SENSO) nedir, nasıl alınır? SENSO fiyat tahminleri, analizler, uzman yorumları, kullanıcı yorumları ve daha fazlası burada...

Senso (SENSO) Nedir? Nasıl Alınır?

SENSO Nedir?

SENSO nedir? sorusuna yanıt olarak kısacası “Sensorium Galaxy platformunun yerel kripto para birimi” denilebilir. Söz konusu kripto para birimi, sanal ortamlarda kullanıcılar arasında sanatın ve etkileşimin deneyimlenme şeklini yeniden tanımlayan platformun merkezinde yer alıyor. Platform, 2022 yılının sonuna kadar 1,8 milyonun üstünde kullanıcıya sahip olmayı hedefliyor. Buradaki tüm işlemler, Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilmiş ve ERC-20 standardını kullanan SENSO Coin aracılığıyla yapılabiliyor. 

SENSO Ne İşe Yarar?

SENSO nedir? sorusuna yanıt verdikten sonra ne işe yaradığına bakmakta da fayda var. Sensorium Galaxy isimli platformda yer alan resmî mağazadan SENSO token ile benzersiz avatarlar ve eklentiler alınabiliyor. Kullanıcılar, bu platforma ücretsiz olarak erişebiliyor. Bu durumda platformu kullanmak isteyenlerin SENSO token satın almalarına veya tutmalarına gerek kalmıyor. 

Diğer yandan, eklentiler vasıtasıyla avatarlarını kişisel hale getirmek isteyenlerin söz konusu tokenları kullanması gerekiyor. Bunun dışında çeşitli etkinliklere katılabilmek için bilet edinmek isteyenler de tokenlardan yararlanıyor. 

Avatarlarının çok daha etkili bir görünüme sahip olmasını amaçlayanlar, SENSO token ile ödeme yaparak özel efektleri ve eklentileri kullanabiliyor. Kullanıcılar; Premium bir hesaba üye olmak, herhangi bir etkinlik için bilet satın almak ve kitaplıktan içerik erişimi sağlamak üzere yine token kullanıyor. İçerik erişimi bakımından token kullanımı büyük bir önem arz ediyor. 

Kullanıcılar, aynı zamanda platformda SENSO token ile direkt olarak NFT’lerini yaratabiliyor. İsteyenler hesaplarında bulunan NFT’leri harici cüzdanlara da aktarabiliyor. 

Senso (SENSO) Nedir? Nasıl Alınır?

SENSO Kullanım Alanları

Sensorium Galaxy olarak bilinen platforma dijital eserler vasıtasıyla katkı sağlayan bütün kullanıcılara ödül olarak SENSO tokenları veriliyor. Bu şekilde hem kazanma hem de kazandırma yöntemi uygulanıyor. Bahsedilen varlıklarla özel efektleri ve eklentileri satın alma imkânına sahip olan kullanıcılar, böylece dijital sanat eserlerini daha cazip hale getirebiliyor. 

Platformdaki her bir işlem, SENSO tokenlarıyla düzenleniyor. Söz konusu işlemler arasında yeni avatarların ve öğelerin satın alınması; yeni avatarların ve öğelerin kişisel hale getirilmesi; meditasyon sergileri, sanat sergileri, müzik konserleri ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinlikler için bilet satın alınması; tanışma oturumları, VIP partiler ve bekleme odaları gibi sanal ortamlara erişim sağlanması; büyük bir multimedya galerisinden belirli içeriklere erişim talep edilmesi ve Sensorium Galaxy’de sanal araziler satın alınması yer alıyor.  

SENSO Coin Projesi 

Proje, video ve müzik piyasasına yönelik bir kripto ekosistemi yaratmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda popüler sanatçılar ile ortaklıklar kuruyor. Sensorium Galaxy platformu, söz konusu ortaklıklar ile birlikte geliştiriliyor.

Eğlence ve müzik endüstrisinden önemli kişilerle iş birliklerine imza atan platform, Yann Pissenem ile yaptığı anlaşma kapsamında ödüllü eğlence şirketi The Night League ile iş birliğini duyurdu. Pissenem, Ushuaïa Ibiza ve Hï Ibiza isimli gece kulüplerinin yaratıcısı olarak biliniyor. 

Platform, dünyanın önde gelen elektronik müzik deneyimi şirketi olan Hollanda merkezli ID&T ile iş birliği yaptı. Canlı gösterileri ve eğlence alanlarıyla popüler hale gelen Londra merkezli prodüksiyon stüdyosu High Scream ile ortaklık kuran platform, ayrıca tüm sanal gerçeklik (VR) deneyimleri arasında lider olmak ve teknolojik bakımdan sınırlamaların önüne geçmek üzere Epic Games ile iş birliğini duyurdu.

Sensorium Galaxy platformunda yer alan avatarlara şekil verilmesinde Temporal Games ön plana çıkıyor. Platformdaki dijital sanatçıların arkasında Mubert yer alıyor. Yaratıcıları güçlendirmek gibi küresel bir misyona sahip olan Mubert, müzisyenleri AL ile eşleştiren eşsiz bir iş birliği platformu ile müziğin oluşturulma ve deneyimlenme şekline yeni bir soluk getiriyor. 

Diğer yandan, video yayın hizmeti TIDAL tarafından 7 milyon dolarlık SENSO Coin alımı gerçekleştirildiği biliniyor. Söz konusu video yayın hizmetinde Rihanna ve Jay-Z gibi önemli isimlerin pay sahibi olduğu ifade ediliyor. 

Metaverse projesi olarak nitelendirilmesinin yanı sıra Hollandalı DJ Armin van Buuren ve Fransız DJ David Guetta gibi isimlerle ortaklık kuran Sensorium Galaxy, böylece metaverse dünyasında sunulan sanal gösterilerle büyük bir başarı elde etti. 

SENSO Coin Arzı Ne Kadar?

CoinMarketCap verilerine göre; toplam arz 715,280,000 SENSO olarak ifade ediliyor. Şu anda dolaşımda 70,269,127 SENSO bulunuyor. Maksimum arz da 715,280,000 SENSO olarak kayıtlara geçiyor. 

SENSO Coin Nereden Alınır?

SENSO Coin; KuCoin, Gate.io, Poloniex, MEXC ve Bittrex gibi kripto para borsalarında listelenmiş durumdadır. Bunlar vasıtasıyla söz konusu kripto para birimi satın alınabiliyor. İşlem hacminin popüler borsa KuCoin tarafından sunulan SENSO/USDT paritesinde yoğunlaştığı fark ediliyor. 

SENSO Nasıl Alınır?

SENSO nasıl alınır? Bunun için takip edilmesi gereken birkaç adım var. Yukarıda söz edilen kripto para borsalarından birinde hesap oluşturduktan sonra USDT, Bitcoin veya Ether karşılığında SENSO token satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.  

  • Birinci Adım: Borsa kaydı oluşturun. Bunun için KuCoin, Gate.io, Poloniex, MEXC ve Bittrex gibi borsalardan birini tercih edebilirsiniz. 
  • İkinci Adım: “Kripto Al” bölümüne gidin ve satın alma işlemleri için gerekli paritelerin yer aldığı sayfaya ulaşın.
  • Üçüncü Adım: USDT, Bitcoin veya Ether karşılığında alım emrinizi oluşturun. 
  • Dördüncü Adım: Alım emrinize onay verilmesi halinde varlıklarınız borsa hesabınıza ait cüzdanınızda olacak. 

 

SENSO nasıl alınır? sorusunu soranlar özetle yukarıdaki işlem adımlarını takip edebilir. 

Senso (SENSO) Nedir? Nasıl Alınır?

SENSO Coin Kurucusu Kimdir?

Sensorium Galaxy platformu, Rus milyarder Mikhail Prokhorov tarafından 2018’de oluşturuldu. Sosyal evrimin “sanal gerçeklik ile yapay zekâ teknolojilerinin bir araya gelmesi” halinde gerçekleşeceğine inanan Prokhorov, bu şekilde kullanıcıların hem kendi aralarında hem de sanal ortamlar ile başarılı bir şekilde etkileşimde bulunabileceği yeni platformların oluşturulması için eşsiz fırsatların ortaya çıkacağını ifade ediyor. 

SENSO Coin Hangi Ülkenin?

SENSO Coin, herhangi bir hükûmete ya da ülkeye bağlı olarak hayata geçirilmemiştir. Bu sebepten dolayı herhangi bir ülkenin varlığı olduğunu belirtmek doğru olmayacaktır. 

SENSO Avantajları Nelerdir?

SENSO Coin, öncelikle Sensorium Galaxy kullanıcılarının etkileşimde bulunması için kullanılıyor. Dijital sanat eserlerinin yaratılması ve söz konusu eserlerin satın alınması için de kullanılan SENSO token, bu şekilde gerçek dünyada yer alan eserlerin sanal ortamda kendisini göstermesine olanak sağlıyor. Bu nedenle müzik ve video akış hizmetleri tarafından SENSO token satın alınıyor. 

Platformda yer alan kullanıcılar, sıfırdan avatar oluşturarak kişiliklerini ve görünümlerini tümüyle özgün hale getirebiliyor. NFT’ler, hem avatarları hem de tüm içerikleri koruyabiliyor. Resim, dans koreografisi veya müzik bandı gibi tüm dijital içeriklerin mülkiyeti NFT’ler tarafından güvence altına alınıyor.  

SENSO tokenları vasıtasıyla doğrudan hazır NFT’leri satın almak mümkün oluyor. Popüler markaların ve kişilerin beraber hazırladıkları avatarlar, kıyafetler, şarkılar ve diğer içerikler satın alınabiliyor. Sonuç olarak NFT’ler sayesinde platformun bir parçası haline gelinebiliyor. VIP lokasyonlarının belirli aralıklarla satışa çıkarılması da projenin sunduğu önemli özellikler arasında yer alıyor.  

Senso (SENSO) Nedir? Nasıl Alınır?

SENSO Coin Geleceği

Proje, dijital içerik üreticileri ile dünyaca ünlü müzisyenlere ulaşmayı hedefliyor. Token sahipleri, favori sanatçılarının canlı gösterilerini izleyebilmek amacıyla bilet satın alabiliyor. Bu da platform içerisinde dolaşımın artırılabilmesi adına önemli bir özellik olarak görülüyor. Projenin imza attığı yeni ortaklıklar ve iş birlikleri ile beraber SENSO Coin fiyatında artış yaşanabileceği düşünülüyor. 

Uzmanlar, Sensorium Galaxy platformunun sunduğu bütün fırsatlardan yararlanabilmek için SENSO tokenlarının kullanıldığına da işaret ediyor. Dijital sanat eserlerinin de bu şekilde paylaşılabildiğini dile getiren uzmanlar, SENSO Coin fiyatının önemli ölçüde artış gösterebileceğini belirtiyor. 

Metaverse desteği ve inovatif oyun içerikleri ile dikkat çeken projenin geleceğinin parlak olduğu ve dijital içerik üreticileri için daha önemli bir hale geleceği düşünülüyor. 

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre; SENSO Coin fiyatının 2023 yılında 0,39 dolara kadar yükselmesi beklenirken 2024 yılında 0,52 dolara ve 2025 yılında 0,69 dolara ulaşacağı öngörülüyor.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere göre; SENSO Coin fiyatının 1 yıl içerisinde 1,005 dolara kadar yükselmesi beklenirken 5 yıl içerisinde 5,310 dolara ulaşacağı öngörülüyor.

Senso (SENSO) Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)