Anasayfa Sektörel Seri Bozuldu! Kurumsal Kripto Fonlarında Yaşanan Çıkış Şaşırttı

Seri Bozuldu! Kurumsal Kripto Fonlarında Yaşanan Çıkış Şaşırttı

Sektörel

Kurumsal kripto fonlarında art arda giriş yaşanan 11 haftalık seri bozuldu.

Seri Bozuldu! Kurumsal Kripto Fonlarında Yaşanan Çıkış Şaşırttı

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares; yeni bir rapora göre, kurumsal kripto para fonlarında yaşanan çıkışın geçen hafta toplam 16 milyon doları bulduğunu ve bunun bir süre devam eden yükseliş döneminin ardından duyarlılıkta potansiyel bir değişime işaret ettiğini tespit etti.

Söz konusu dönemde yaşanan geri çekilme dalgası, dijital varlık piyasasını kasıp kavurdu ve 11 haftalık istikrarlı girişleri silip süpürdü.

Yatırım firmasına göre; haftalık işlem hacmi, kaydedilen çıkışlara rağmen yılbaşından bu yana ortalamanın üzerinde artış gösterdi.

CoinShares, şunları kaydetti:

Ticaret faaliyeti yıl ortalamasının oldukça üzerinde kaldı ve yılbaşından bugüne ortalama 1,6 milyar ABD dolarına kıyasla haftalık toplam 3,6 milyar ABD dolarına ulaştı.

Bölgesel düzeyde bakacak olursak geçen hafta kripto fonlarında yaşanan likidite çıkışının büyük kısmı sırasıyla 18 milyon dolar ve 10 milyon dolar çıkış ile ABD ve Almanya'dan geldi.

Öte yandan, Kanada ve İsviçre'de sırasıyla 7 milyon dolar ve 9,1 milyon dolar olmak üzere küçük girişler kaydedildi.

Bu, CoinShares'in şu görüşte bulunmasına yol açtı:

Karışık bölgesel akışlar, bunun varlık sınıfına yönelik bir duyarlılıktan ziyade kâr almayla ilgili olduğunu gösteriyor.

En Sert Darbeyi Bitcoin Aldı

Seri Bozuldu! Kurumsal Kripto Fonlarında Yaşanan Çıkış Şaşırttı

İncelenen hafta boyunca önde gelen kripto para Bitcoin (BTC) tarafından desteklenen yatırım ürünleri, 33 milyon dolarlık çıkış kaydetti.

Son iki ayda BTC destekli ürünlere olan önemli akış, coin'in yılbaşından bugüne (YTD) değerini 1,5 milyar doların üzerine çıkardı. Geçen hafta fonun kaldırılmasına rağmen söz konusu değer, 2 milyar dolara yaklaşarak toplam 1,67 milyar dolara ulaştı.

Aylık bazda rapor, BTC'nin 7 milyon dolarlık net pozitif fon akışı kaydettiğini gösterdi. Söz konusu hafta içinde BTC'nin yönetim altındaki varlığı (AUM) 36 milyar dolara ulaştı ve tüm pazarın 50 milyar dolarlık toplam AUM'unun yüzde 72'lik payına sahip oldu.

Kısa vadeli Bitcoin ürünlerine gelince, 300.000 dolarlık küçük çıkışlar kaydedildi.

Ethereum Başarısız Olurken Diğer Altcoinler Başarılı Oldu

Seri Bozuldu! Kurumsal Kripto Fonlarında Yaşanan Çıkış Şaşırttı

Altcoin ekosisteminde en fazla çıkışı kaydeden varlık Ethereum (ETH) oldu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, söz konusu dönemde 4,4 milyon dolarlık çıkış gördü.

Bu, ETH destekli varlıklara 19 milyon dolar tutarındaki arka arkaya altı haftalık fon akışının ardından geldi. YTD'de kripto paranın çıkışı 129,4 milyon dolardı.

Diğer altcoinlere gelince:

Altcoinler 21 milyon ABD doları tutarında giriş görerek trendi tersine çevirdi. Ana yararlanıcılar sırasıyla 10,6 milyon ABD doları, 3 milyon ABD doları, 2,7 milyon ABD doları ve 2 milyon ABD doları tutarındaki Solana, Cardano, XRP ve Chainlink oldu.

Kaynak: AMBCrypto

Seri Bozuldu! Kurumsal Kripto Fonlarında Yaşanan Çıkış Şaşırttı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar