Seul Belediye Başkanı: Vatandaş kartında Blockchain kullanacağız

1 Dakikada Okunabilir


Blockchain teknolojisi epeydir bir süredir var ve son yıllarda insanlar bu yeni teknolojinin gerçek potansiyelini test ediyorlar ve bu teknoloji tüm dünyada kendisine çalışacak birçok farklı yer bulmakta.

Seul Belediye Başkanı Park Won-soon ise bu konuda son resmi bir basın açıklaması yapan isim oldu. Vatandaş kartlarında Blockchain teknolojisini kullanacak olduklarını ve bu konuda çalışmalarının başladığını açıklayan Seul Belediye Başkanı Park Won-soon, ülkede Blockchain teknolojisinden yararlanan kişi sayısının büyük oranda artmasının mümkün olduğunu, bu vatandaş kartlarının bu konuda bu teknoloji için farkındalık yaratacağını açıkladı.

Belediye Başkanı bu bilgileri, Kore Gelecek Forumu (KFF) 2019 ve Blockchain Tech Show’da olduğu zaman açıkladı. Güney Kore’nin nasıl bir teknolojik gelişim merkezi olduğu ve yıllardır blok zinciri teknolojisinin gelişimine nasıl odaklandıkları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ayrıca, Seul şehrinin de, özellikle Blockchain teknolojisi ve yapay zeka alanlarında bu kadar yenilikçi teknolojik gelişmelere yabancı olmadığını söyleyerek Seul başkent olarak bu teknolojilere değer veren bir şehir olduğu açıklamasında bulundu.

Güney Kore ülkede başta Blockchain teknolojisi olmak üzere birçok konuda teknolojik olarak adımlar atıyor. Yeni atılan teknolojik adımların yakın zamanda Blockchain teknolojisi çalışmalarında büyük oranda atılım yapılabileceği belirtilmekte. Kripto paralara ülkede büyük oranda ilgi gösteriliyor olması da ülkenin ayrıca avantajları arasında bulunuyor. Blockchain teknolojisinin gelecekte ülkede kullanım oranının büyük oranda artması bekleniyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!