Anasayfa Altcoin Shapella Hard Fork Ethereum Ana Ağında Başarıyla Yürütüldü

Shapella Hard Fork Ethereum Ana Ağında Başarıyla Yürütüldü

Altcoin

Bir süredir beklenen ve kripto para sektörünü oldukça meşgul eden Ethereum Shapella yükseltmesi başarıyla tamamlandı! İşte detaylar...

Shapella Hard Fork Ethereum Ana Ağında Başarıyla Yürütüldü
Hızlı İçerik

Merakla beklenen Shapella hard fork'u, Ethereum (ETH) ana ağında resmi olarak yürütüldü. Bu, Ethereum (ETH) doğrulayıcılarının sonunda stake edilmiş ETH'lerini Beacon Chain'den çekebilecekleri anlamına geliyor. 

Uzun zamandır beklenen yükseltme, 13 Nisan saat 01.30'da 194.048 dönem numarasında yürürlüğe girdi.

Ethereum (ETH) blok gezgini beaconchai.in'e göre, hard fork ilk saatinde 4.333 para çekme işleminde toplam 12.859 Ethereum (ETH) kilidi açıldı.

Shapella Hard Fork Ethereum Ana Ağında Başarıyla Yürütüldü

Şu anda, doğrulayıcıların yaklaşık %44'ü veya toplam aktif 559.549'un 248.043'ü kısmi veya tam geri çekilme talebinde bulunabilir.

Şu anda para çekme işlemlerinin çoğu 2,8 ila 3,2 Ethereum (ETH) arasında değişiyor, bu da şu anda çekilen ödüllerin çoğunlukla staking olduğunu gösteriyor.

Rated Network Explorer'dan alınan verilere göre, para çekme işlemleri, Shapella hard fork yürürlüğe girmesinden hemen önce yalnızca 3.996 doğrulayıcının çıkış kuyruğuna kaydolmasıyla gerçekleşti diyebiliriz.

Houbi Tepede Yer Alıyor!

Shapella Hard Fork Ethereum Ana Ağında Başarıyla Yürütüldü

Blockchain analitik firması Nansen'in verilerine göre, çekilebilir toplam Ethereum (ETH) miktarı içinde kripto borsa Huobi %30 ile en büyük paya sahipken, onu %17,7 ile merkezi olmayan otonom kuruluş PieDAO takip ediyor.

Nansen verilerine göre toplam 284.622 Ethereum (ETH), 7.948 doğrulayıcıdan tamamen çekilmeyi bekliyor.

Shapella Hard Fork Ethereum Ana Ağında Başarıyla Yürütüldü

Şu anda 1.920$ olan Ethereum (ETH) fiyatı, blockchain istihbarat platformu Glassnode'un 11 Nisan tarihli bir raporunda tahmin edildiği gibi, hard fork ilk saatinde zar zor hareket etti.

Hard fork teorik olarak Beacon Chain'de 18.1 milyon Ethereum (ETH) kilidini açabilir, bu da şu anda 34.8 milyar doların üzerindedir, ancak Ethereum Vakfı'na göre piyasa bir Ethereum (ETH) akışının gelmesini önlemek için çeşitli mekanizmalar mevcuttur.

Glassnode raporunda, bu toplamın %1'inden daha azının ilk hafta içinde serbest bırakılacağını ve ilk saat içinde kilidi açılan 12.859 Ethereum (ETH), Beacon Chain'de biriktirilen toplam Ethereum (ETH) yalnızca %0,07'sini temsil ettiğini tahmin ediyor.

Ethereum Yatırım Önerisi EIP-4895 aracılığıyla, stake edilen ETH'ler, Beacon Chain'den yürütme katmanı olarak da bilinen Ethereum Sanal Makinesi'ne (EVM) aktarılarak para çekme işlemleri mümkün hale getirildi.

15 Eylül'deki Birleşme'den bu yana en önemli yükseltmesini yaşayan Ethereum (ETH), tamamen işlevsel bir stake ispatı sistemine bir adım daha yaklaştırmaktadır diyebiliriz.

Shapella Hard Fork Ethereum Ana Ağında Başarıyla Yürütüldü içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik