Anasayfa Altcoin Shapella Sonrası Endişelendiren Gelişme: IP Adresleri...

Shapella Sonrası Endişelendiren Gelişme: IP Adresleri...

Altcoin

Ethereum, Shapella güncellemesinden yeni bir gizlilik endişesi ile karşı karşıya geldi.

Shapella Sonrası Endişelendiren Gelişme: IP Adresleri...

Kripto para piyasasının tamamı şu anda yeşile boyanmış durumda. Çoğu varlık, hafta boyunca kayda değer kazançlar elde etti. Ethereum (ETH), Shapella güncellemesi ile önemli bir hafta geçirdi.

Birçok kişi, staking protokolü ile birlikte artan para çekme işlemlerinden dolayı ETH fiyatının düşeceğinden korkuyordu. Fakat ETH fiyatı yüzde 10 arttı ve 2.000 dolar seviyesini geçti.

Merakla beklenen güncellemeden bir gün sonra ETH fiyatı, 1.910 dolardan 2.126 dolara yükseldi. En büyük altcoin, yazının hazırlandığı sırada günlük yüzde 10,34 artışla 2.118 dolardan işlem görüyor.

ETH piyasasındaki satın alma baskısı, varlığın fiyatı ile tutarlı görünüyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi, Ethereum'un şu anda nasıl aşırı satın alındığını vurguluyor. 

RSI göstergesi, yazının hazırlandığı sırada yaklaşık 80 medyan olarak görünüyor. Fiyatın yanı sıra varlığın piyasa değeri ve işlem hacmi de yukarı yönlü bir seyir izliyor.

Şu anda çekilmeyi bekleyen 2,2 milyar doların üstünde değere sahip ETH olduğu belirtelim. Önümüzdeki 11 saat içerisinde 111.81 milyon dolar değerinde yaklaşık 53.050 ETH'nin çekilmesi bekleniyor. Bu, ETH çekimlerinin günlük ortalamasını 223,54 milyon dolara yerleştiriyor.

Ethereum Hakkında Gizlilik Endişeleri Ortaya Çıktı

Shapella Sonrası Endişelendiren Gelişme: IP Adresleri...

Ethereum Vakfı'ndan bir araştırmacıya göre; Ethereum'un stake edilmesi, kullanıcıların IP adresi bilgilerini ortaya çıkarıyor. Bu nedenle topluluk, Ethereum hakkındaki gizlilik endişelerini dile getiriyor. 

Bu bilgilerin, Ethereum'un çok çeşitli faktörleri takip etme çabalarının bir parçası olarak ortaya çıkarıldığı bildiriliyor. Araştırmacı Justin Drake, yakın tarihli bir Bankless podcast'inde şunları söyledi:

Bir sürü meta veri var, para yatırma adreslerine bakabilirsin, para çekme adreslerine bakabilirsin, ücret alıcılarına bakabilirsin, IP adreslerine bakabilirsin.

Topluluk üyelerinden bazıları, Ethereum ağının merkezileştirildiğini iddia etti. Hatta Ethereum'u "gerçek gözetim coini" olarak nitelendirenler bile oldu. 

Ethereum'un hisse kanıtına (PoS) geçişi karışıklığa neden oldu. Topluluk, Ethereum'u son derece merkezi olduğu için eleştirdi. 

Shapella Sonrası Endişelendiren Gelişme: IP Adresleri... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik