Anasayfa Altcoin SHIB-DOGE Korelasyonu: Veriler Hangi Yönü İşaret Ediyor?

SHIB-DOGE Korelasyonu: Veriler Hangi Yönü İşaret Ediyor?

Altcoin

Dogecoin ve Shiba Inu ikilisi, meme coin sektörüne hükmetmeye devam ediyor. Peki bu projelerin arasındaki korelasyonda veriler neleri işaret ediyor olabilir?

SHIB-DOGE Korelasyonu: Veriler Hangi Yönü İşaret Ediyor?

Shiba Inu (SHIB), son zamanlardaki fiyat artışı nedeniyle büyük ilgi görüyor. Meme kripto para bu hafta boyunca önemli bir fiyat artışı yaşadı. 0,000008348$ gibi düşük bir seviyeden başlayan kripto paranın değeri, 0,00001036$ ile zirveye ulaştı. Bu önemli değişiklik, geçen hafta %19.17'lik dikkate değer bir fiyat artışına yol açtı.

Bu arada, bu fiyat artışı döneminde, Shiba Inu (SHIB) ile Dogecoin (DOGE) arasındaki korelasyon azalıyor gibi görünüyordu.

IntoTheBlock'tan alınan veriler, Dogecoin (DOGE) ile Shiba Inu (SHIB) arasındaki 30 günlük korelasyonun bugün 0,36'ya düştüğünü gösterdi. Bu, dünkü zirve olan 0.74'ten kayda değer bir düşüştür.

SHIB-DOGE Korelasyonu: Veriler Hangi Yönü İşaret Ediyor?

Bu değişim, Shiba Inu'nun DOGE etkisinden yavaş yavaş kopmakta ve belirgin bir yörünge oluşturmakta olduğu fikrinin altını çizmektedir diyebiliriz.

60 Günlük Korelasyonda Güçleniyor!

Bununla birlikte, iki meme kripto para arasındaki 60 günlük korelasyon 0,74 idi. Bu, her iki varlığın da tipik olarak paralel fiyat hareketleri gösterdiği anlamına gelir. Özünde, Shiba Inu (SHIB) fiyat artışları veya düşüşleri yaşadığında, Dogecoin'in fiyatı sıklıkla bu değişiklikleri yansıtır.

Şu anda Dogecoin (DOGE) , Shiba Inu (SHIB) gözlemlenen fiyat gidişatını tekrarlamadı. Basın zamanında, meme kripto para 0,075 dolardan işlem görüyordu, bu da günlük %0,24'lük bir artış ve haftalık %1,80'lik bir artışa işaret ediyor. Yine de kripto analisti Ali Martinez, Shiba Inu (SHIB) ile paylaştığı güçlü korelasyon katsayısı nedeniyle Dogecoin (DOGE) fiyatını yakından takip etmenin akıllıca olabileceğini öne sürdü.

Shiba Inu (SHIB) ise 0.000009915 dolardan işlem görüyordu. Varlık, basın zamanında günlük %1,30'luk bir artış kaydediyordu. Merakla beklenen 2. katman güncellemesi Shibarium'un bu ay yayına girmesi planlandığından varlığın yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Bu nedenle, Dogecoin (DOGE) potansiyel bir artıştan yararlanabilir. 

Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

SHIB-DOGE Korelasyonu: Veriler Hangi Yönü İşaret Ediyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik