Anasayfa Altcoin Shiba Inu Cephesinde Dikkat Çeken Veri: 1 Milyon Doları Geçti!

Shiba Inu Cephesinde Dikkat Çeken Veri: 1 Milyon Doları Geçti!

Altcoin

Shiba Inu'nun Layer-2 blockchain'i Shibarium'un kilitli toplam değeri (TVL), 1 milyon doların üzerine çıktı.

Shiba Inu Cephesinde Dikkat Çeken Veri: 1 Milyon Doları Geçti!

Shiba Inu'nun Layer-2 blockchain'i Shibarium'un kilitli toplam değeri (TVL), yakın zamanda yaşanan bir ivme artışıyla 1 milyon dolar seviyesini geçerek önemli bir kilometre taşına ulaştı. Bu önemli kilometre taşı, geçtiğimiz hafta SHIB tokenının yakım oranında gözlemlenen kayda değer artışla örtüşüyor. 

Shibarium'un kilitli toplam değeri, son 24 saat içinde yüzde 8,98'lik bir düşüşle 1,03 milyon dolara geriledi. Bu, 23 Aralık'ta 1,13 milyon dolar ile ulaştığı zirveyi takip ediyor.

DeFiLlama'dan alınan çevrim içi veriler; Shibarium'un kilitli toplam değerinin büyük kısmının, merkeziyetsiz borsalardan kaynaklandığını gösteriyor. MARSWAP ve ChewySwap, Shibarium'un toplam TVL'si içinde toplu olarak yaklaşık 820.000 doları oluşturmaktadır.

Ayrıca, Layer-2 blockchain, Aralık ayı boyunca işlem hacminde bir artışa tanık oldu. Ağ, günde ortalama 7 milyon işlem gerçekleştirerek toplam işlem sayısını 177 milyona yükseltti. Bu rakamlar, Shibarium'un Ağustos ayındaki lansmanından bu yana gösterdiği büyümeyi ve benimsenmeyi yansıtıyor.

SHIB Yakım Oranında Büyük Bir Artış Yaşandı

Shiba Inu Cephesinde Dikkat Çeken Veri: 1 Milyon Doları Geçti!

Eş zamanlı olarak Shiba Inu ekosisteminin genişlemesi, SHIB tokenlarının yakım oranındaki devasa artış ile ilişkilidir. Geçtiğimiz hafta yakım oranı, yüzde 97 gibi şaşırtıcı bir oranda artarak 17 milyardan fazla SHIB tokenının dolaşımdan çekilmesine neden oldu. Yakılan token sayısı, Shiba Inu'nun toplam arzının neredeyse yarısını temsil eden 410 trilyon SHIB'i aştı.

Shibarium'un sergilediği verimlilik ve hız; Fantom, Celo, Gnosis, Arbitrum One ve zkSync Era gibi ağların nispeten daha düşük rakamlar bildirmesiyle birlikte kendisini rekabetin ötesine taşıdı. Shibarium'un maliyet etkinliğini korurken hızla ölçeklendirme kabiliyeti, onu blockchain teknolojisinin temel ilkeleriyle uyumlu benzersiz bir konuma yerleştiriyor.

Shiba Inu Cephesinde Dikkat Çeken Veri: 1 Milyon Doları Geçti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan