Anasayfa Altcoin Shiba Inu Geliştiricisi: Yaklaşan Hard Fork İle Shibarium Uçacak!

Shiba Inu Geliştiricisi: Yaklaşan Hard Fork İle Shibarium Uçacak!

Altcoin

Shiba Inu geliştiricisi Kaal Dhairya'ya göre yaklaşan hard fork ile birlikte Shibarium verileri patlama yapabilir! İşte detaylar...

Shiba Inu Geliştiricisi: Yaklaşan Hard Fork İle Shibarium Uçacak!

Shiba Inu (SHIB) projesini destekleyen katman 2 çözümü Shibarium, performansta önemli bir sıçramanın eşiğinde. 

Projenin lideri Shytoshi Kusama, yakın zamanda Shibarium'un mevcut işlem yürütme becerisinin saniyede 200 işlem seviyesinde olduğunu açıkladı. 

Ama bu buzdağının sadece görünen kısmı. Shiba Inu geliştiricisi Kaal Dhairya'ya göre yaklaşan hard fork bu sayıları daha da yukarı taşıyacak. 

Ölçeklenebilirlik Sorunu

Blockchain dünyasında ölçeklenebilirlik kritik bir konu olmaya devam ediyor; Ethereum, Bitcoin ve diğerleri gibi önde gelen ağlar sürekli olarak verimliliği güvenlikle dengelemeye çalışıyor.

Ethereum saniyede yaklaşık 13-14 işlem gerçekleştiriyor ve Bitcoin yaklaşık 4-7 işlemi yönetiyor, ancak Solana ve Polkadot gibi daha yeni blok zincirleri, daha yüksek kapasitelerle sınırları zorluyor.

Örneğin Solana saniyede 50.000 işlemi gerçekleştirdiğini iddia ediyor ve Polkadot'un çok zincirli tasarımı önemli ölçeklenebilirlik avantajları sunuyor.

Shiba Inu Geliştiricisi: Yaklaşan Hard Fork İle Shibarium Uçacak!

Shibarium Harikası!

Shibarium ağı, gelişmiş ölçeklenebilirlik ve verimlilik (özellikle DeFi ve NFT sektörlerinde) için Sepolia ağına geçiş yaparak önemli bir hard fork geçirdi.

Bu yükseltme, ağın ekonomik modelini desteklemek ve potansiyel olarak tokenin değerini artırmak için stratejik bir ''token yakma'' mekanizması sunuyor.

Ağın gelişiminin ayrılmaz bir parçası olan Shibarium fork, işlem maliyetlerini azaltmayı, işlemleri hızlandırmayı ve yerel token için daha fazla fayda sunmayı amaçlıyor diyebiliriz.

Kaynak: U.Today

Shiba Inu Geliştiricisi: Yaklaşan Hard Fork İle Shibarium Uçacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan