Anasayfa Coin Rehberi SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Coin Rehberi
SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? rehberimize hoş geldiniz. Bu rehberde SHIBA INU (SHIB) Nedir? SHIBA INU (SHIB) Ne İş Yarar? SHIBA INU (SHIB) Nereden Alınır? ve SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? gibi konulara detaylarıyla bakacağız.

SHIBA INU (SHIB) Nedir?

SHIBA INU (SHIB) merkezi topluluk oluşturma deneyidir. SHIBA INU (SHIB) Ryoshi adlı bir kripto para tüccarı tarafından kurulmuştur.

SHIB tokeni protokolün ilk tokenidir ve kullanıcılar milyonlarca hatta trilyonlarca SHIB tokeni tutabilir. SHIBA INU (SHIB) Dogecoin katili olarak adlandırılan ERC-20 tokenidir. SHIB fiyatı 0.1 doların altında kalacak ve zaman içinde popülerlik kazanması ile Dogecoin’i piyasa değerini büyük ihtimalle geçecektir. SHIBA INU (SHIB) tokeni protokolün merkezi olmayan borsası Shibaswap’ta listelenen ve teşvik edilen ilk kripto paradır.

SHIBA INU (SHIB) arzının %50’si Uniswap’ta kilitlendi ve takım daha sonra anahtarları çöpe attı. Geri kalan arzın %50’si de Vitalik Buterin’e gönderildi yani yakıldı. Böylece SHIBA INU (SHIB) sadece açık piyasadan alınabiliyor, geliştiricilerin yeni SHIB token çıkaramayacağından dolayı herkes için adil ve tam bir dağıtım elde ediliyor.

SHIBA INU (SHIB) Ne İşe Yarar?

SHIBA INU (SHIB) tokeni bir deneydir. Bu deneyin amacı şaka odaklı yeni bir kripto paranın başka şaka odaklı bir kripto para olan Dogecoin’i ve gerçek dünyada kullanım alanlarına sahip ciddi kripto paraları geçip geçmeyeceğini öğrenmektir.

SHIBA deneyinin hedefi projenin yayınlandığı ilk günden beri adil bir dağıtım ve sahiplik yapmaktır. SHIBA INU (SHIB) token geliştiricilerinin elinde herhangi bir miktarda kilitli SHIB tokeni yoktur, böylece SHIV topluluğu tamamen kendi kendini oluşturmuş merkezi olmayan bir topluluktur. Yine de SHIB token geliştiricileri serbest piyasada SHIB tokeni almıştır ve büyük ihtimalle bu alımlarını gerçekten çok düşük fiyatlardan yapmışlardır. Ama takım bu SHIB tokenlerini herhangi bir bedava token dağıtımı yapmak ya da bir borsadan listelenme ücreti ödemek için kullanamaz.

SHIBA INU (SHIB) Nereden Alınır?

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? : SHIBA INU (SHIB) tokeni şu anda birkaç kripto para borsasından satın alınabilir. En yüksek SHIBA INU (SHIB) hacmine sahip borsalara sırasıyla; Huobi Global, Binance, Gate.io, Uniswap v2, KuCoin, Poloniex, OKEx, ZB.com, BigONE, 0x Protocol, MXC.com, CoinEX, 1inch Exchange gibidir.

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır?

SHIBA INU (SHIB) satın almak çok basittir, sadece bir kripto para borsa hesabına ihtiyacınız vardır. SHIB tokeni çok düşük fiyatlı olduğundan dolayı çok yüksek miktarda bir sermayeye de sahip olmanız gerekmez.

 

Binance Borsasından SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır?

Peki, Binance Borsasından SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? SHIBA INU (SHIB) tokeninin daha dün öğle saatlerinde Binance’da listelendiğini belirtmek gerekiyor. Yine de Binance’dan SHIBA INU (SHIB) satın almak Binance üzerinden diğer kripto paraları satın almak gibidir. 5 adımda inceleyelim:

 1. Binance hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan “Piyasalar” sekmesine tıklayın. Yeni sayfada ilk olarak “Spot Piyasalar” ve daha sonra “FIAT Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. “Coin Adı Ara” kısmına “SHIB” yazın.
 4. Daha sonra aşağıdaki resimde yer alan kırmızı bölgenin içine tıklayın.
 5. Yeni açılacak SHIB/USDT ya da SHIB-BUSD sayfasında SHIBA INU (SHIB) satın alabilirsiniz.

 

https://www.binance.com/tr/trade/SHIB_USDT

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Saklanır?

SHIBA INU (SHIB) kripto para birimi cüzdanlarında saklanabilir. SHIBA INU (SHIB) bir ERC-20 tokenidir ve seçtiğiniz cüzdanının ERC-20 tokenlerinin saklanmasını desteklediğinden emin olmanız gerekiyor. Şu anda en çok tercih edilen SHIBA INU (SHIB) cüzdanları aşağıdaki gibidir:

 • Ledger Nano S
 • Trezor One
 • Exodus
 • Coinomi
 • MetaMask
 • Trust Wallet
 • Ledger Nano X
 • Trezor Model T
 • imToken

Bu cüzdanlara ek olarak SHIBA INU (SHIB) tokenlerinizi kripto para borsa cüzdanınızda da saklayabilirsiniz.

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Çalışır?

SHIBA INU (SHIB) merkezi olmayan topluluk odaklı bir kripto para deneyidir. Dogecoin katili olarak adlandırılan SHIB’in sabit arzı vardır ve şimdiye kadar birkaç kez token yakım işlemi yapmıştır.

SHIBA INU (SHIB) tokeni her açıdan topluluk tarafından yönetilmektedir ve token kurucuları herhangi bir Admin tokeni ya da yüksek miktarda SHIB tokenine sahip değildir. Şu anda dolaşımda 394.796.000.000.000 adet SHIB bulunmaktadır ve bu dolaşımdaki arza herhangi bir ekleme yapılmayacak ya da bu arzdan herhangi bir yakım işlemi yapılmayacaktır.

SHIBA INU’nun bir deney olduğunu tekrardan söylemek gerekiyor. Dogecoin’i geçmeyi hedefleyen bu token 0.01 dolara gelmeden DOGE’un piyasa değerini geçebilme potansiyeline sahiptir.

1 SHIBA INU (SHIB) Kaç TL?

 

1 SHIBA INU (SHIB) şu anda 0.00027 Türk lirasından işlem görüyor. Bu fiyattan 1 SHIBA INU (SHIB) şu anda 0.00003258 dolara denk geliyor.

 

SHIBA INU (SHIB) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

SHIBA INU (SHIB) kısa süre önce çoğu popüler borsada listelendiğinden dolayı hemen satılıp paraya çevrilebilir. SHIBA INU’nun yüksek ticaret hacmi sayesinde token satım işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

SHIBA INU (SHIB) şu anda dünya genelinde en büyük 17. kripto para birimdir. SHIBA INU (SHIB) güncel piyasa değeri 13 milyar doların biraz altındadır.

SHIBA INU (SHIB) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? öğrendik, peki SHIBA INU (SHIB) aldıktan sonra SHIBA INU (SHIB) Aldıktan Sonra Nasıl Saklanır? SHIB tokenlerinizi borsa cüzdanınızda ya da yukarıda listesini verdiğimiz SHIBA INU (SHIB) cüzdanlarında saklayabilirsiniz. Uzun vadeli olarak en iyi SHIBA INU (SHIB) cüzdanları Ledger ve Trezor gibi donanım cüzdanlarıdır. Sıcak cüzdan yani web cüzdanı ya da borsa cüzdanı kullanarak SHIBA INU (SHIB) ticaretine devam edebilirsiniz.

Kredi Kartı ile SHIBA INU (SHIB) Alabilir miyim?

Binance borsasından kredi kartı ile SHIBA INU (SHIB) satın alabilirsiniz. Binance’a ek olarak SHIBA INU (SHIB) tokeninin listelendiği diğer borsalarda kredi kartı desteği varsa kredi kartınız ile buralardan da SHIBA INU (SHIB) alabilirsiniz.

SHIBA INU (SHIB) Cüzdanı Nasıl Açılır?

SHIBA INU (SHIB) cüzdanı açmak çok kolaydır. Herhangi bir kripto para cüzdanı açar gibi SHIBA INU (SHIB) cüzdanı açabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz SHIBA INU (SHIB) cüzdanını seçtikten sonra bu cüzdanın web sitesine girerek var olan hesabınıza girin ya da yeni bir hesap açın. Daha sonra SHIBA INU (SHIB) satın aldığınız borsa adresinizden yeni cüzdanınıza SHIBA INU (SHIB) tokenlerinizi gönderin.

SHIBA INU (SHIB) saklamak için donanım cüzdanı aldıysanız donanım cüzdanının kutusundan çıkan kullanım rehberini adım adım yerine getirin.

SHIBA INU (SHIB) Geleceği

SHIBA INU (SHIB) geleceğinden bahsedecek olursak, SHIBA INU (SHIB) sabit arza sahip bir kripto paradır, ne kadar şaka odaklı olsa da şu anda herkes Dogecoin’in geldiği yeri biliyor. Bu açıdan SHIBA INU (SHIB) tokeninin de geleceği parlaktır ve SHIB fiyatı 0.01 dolara gelmeden DOGE’un toplam piyasa değerini geçme potansiyeline sahiptir.

Yukarıdakilere ek olarak SHIBA INU (SHIB) token geliştiricileri dolaşımdaki arza herhangi bir miktarda SHIB tokeni eklemeyecektir, fiyatlar tamamen serbest piyasa, topluluk ve sosyal etmenler tarafından etkilenmektedir.

İlgili içerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır?

SHIBA INU (SHIB) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

SHIBA INU (SHIB) satın al işlemi Dogecoin örneğine bakacak olursak güvenlidir. Yine de SHIBA INU (SHIB) fiyatları sadece serbest piyasa, topluluk ve sosyal etmenler tarafından belirlendiği için yatırımcılar için riskli olabilir.

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik, SHIBA INU (SHIB) hakkında güncellemeler ve daha fazla bilgi için resmi Telegram kanalımızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

SHIBA INU (SHIB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)