Coin Rehberi

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır?

Son günlerde Dogecoin rakibi olarak Shıba Inu (SHIB) herkesin dilinde dolaşıyor. Peki, Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır?

Shıba Inu (SHIB) kripto para birimi Shiba Inu köpek türünden esinlenerek ortaya çıkan internet şakası odaklı bir tokenidir. Shıba Inu internet sitesine göre token kendini Dogecoin Katili olarak adlandırmıştır. Shıba Inu (SHIB) tokenlerini Binance, Huobi Global ve OKEx gibi borsalardan satın alabilirsiniz.

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? diye merak ediyorsanız tüm merak ettikleriniz aşağıdadır. Gelin her beraber resimli örnekler ve detaylı açıklamalarla konumuza bakalım:

Shıba Inu (SHIB) Nedir?

Shıba Inu (SHIB) Ağustos 2020’de Ryoshi adlı bir anonim kurucu tarafından piyasa sürülen bir tokendir. Shıba Inu (SHIB) Ethereum ağında bir ERC-20 tokenidir ve Dogecoin ile benzerliklere sahiptir.

Shıba Inu (SHIB) tokeninin herhangi bir akıllı sözleşme niteliği yoktur ve token herhangi bir varlık ya da sahiplik hakkı ile desteklenmez. En basit olarak Shıba Inu (SHIB) ticareti yapılabilir bir tokendir.

Shıba Inu (SHIB) Nedir?

Shıba Inu (SHIB) Ne İşe Yarar?

Shıba Inu (SHIB) tokeninin amacı merkezi olmayan bir topluluk deneyi yapmaktır. SHIB projenin ilk tokenidir ve kullanıcıların milyarlarca ya da trilyonlarca SHIB tokenine sahip olmasına izin verir. Dogecoin Katili olarak kendini tanımlayan SHIB bir ERC-20 tokenidir ve proje takımına göre ilerleyen zamanlarda 1 sentin baya altında kalmaya devam edecek ve yine de Dogecoin’in toplam piyasa değerini geçecektir.

Shıba Inu (SHIB) Geleceği 2021

Shıba Inu (SHIB) tokeni Dogecoin’in aksine sabit bir arza sahiptir. Coinmarketcap’e göre şu anda dolaşımda 394.796.000.000.000 Shıba Inu (SHIB) tokeni bulunmaktadır. Shıba Inu (SHIB) tokeninin sınırlı bir arza sahip olması tokenin ilerleyen aylardan ya da yıllarda büyük oranda değer kazanabileceğinin bir etmeni olacaktır.

Yukarıdakilere ek olarak Shıba Inu (SHIB) tokeni Shibswap adlı yerel eko sistemin ana yapı taşıdır. Shıba Inu (SHIB) tokeni burada en çok kullanılan tokendir ve staking yapılabilir. Shıba Inu (SHIB) yol haritası şu anda token rakiplerinin önüne geçmek için gizlidir. Yine de geliştiriciler uzun vadede Shıba Inu (SHIB) tokenini standartlaştıracaklarını ve küresel piyasalar ile entegre edeceklerini yazmıştır.

Tüm bunlardan dolayı Shıba Inu (SHIB) tokeninin geleceği parlak duruyor. Belki de Shıba Inu (SHIB) lider şaka odaklı kripto para birimi Dogecoin’i geçebilir, yine de böyle bir şeyin olması için uzun bir süre gerekli olacaktır. Tüccarlar arasında Shıba Inu (SHIB) çok ucuz fiyatlı olduğundan dolayı uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülmelidir. Yine de token kripto para sektöründe daha çok yeni olduğu için yatırım yapmadan önce dikkatli olunmalıdır.

Shıba Inu (SHIB) Nasıl Alınır?

Shıba Inu (SHIB) tokeni şu anda çoğu kripto para birimi borsasından satın alınabilir. En Shıba Inu (SHIB)ticaret hacmine borsalar sırasıyla; Binance, Huobi Global, Uniswap, Gate.io, FTX, KuCoin, Poloniex, OKEx, WazirX gibidir.

Shıba Inu (SHIB) Fiyatı

Shıba Inu (SHIB) bu makalenin yazımı sırasında 0.000008416 dolardan işlem görüyor. Bu fiyat seviyesinden Shıba Inu (SHIB) 0,000073 Türk lirasına denk geliyor.

Shıba Inu (SHIB) Grafiği 2021

Aşağıdaki Shıba Inu (SHIB) grafiği 2021’e göre fiyat 10 Mayıs’ta çok büyük bir şekilde yükselmiştir. Shıba Inu (SHIB) tokeninin 10 Mayıs tarihinde neden yükseldiği ise açıkça ortadır. Shıba Inu (SHIB) o tarihte Binance kripto para birimi borsasında listelenmiştir. İlerleyen günlerde ve aylarda benzer bir listeleme ya da benimsenme olursa fiyat 10 Mayıs yükselişi gibi bir ralli yapabilir.

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Shıba Inu (SHIB) Piyasa Değeri

Shıba Inu (SHIB) bu makalenin yazımı sırasında 3,362,387,225.99 dolarlık piyasa değerine sahip. Dogecoin’in ise şu anda 59,296,587,435 dolarlık piyasa değeri var. Yani ilerleyen zamanlarda Shıba Inu (SHIB) tokeninin Dogecoin’i tahtından etmesi için değerin en az 2 sıfır silmesi gerekiyor, bu yaklaşık %2500’lük bir artışa denk geliyor.

Shıba Inu (SHIB) Yorumları

En çok okunan Shıba Inu (SHIB) yorumları:

 • Shiba sabırlı olan ve geleceği düşünen kişilerin hayatlarını değiştirmek için aramızda.
 • Shıba Inu (SHIB) fiyatı Dogecoin’in çok altında ama tokenini sahipleri bu çok fazla kazanç elde etti.
 • Çok güzel bir koin. İlerleyen zamanlarda çok büyük bir kazanç elde edilebilir.
 • Piyasa değeri 24 saat içinde milyarlarca dolara çıktınca çok az perakende Shıba’ya sahipti. Bu yükselişten kazananların adına sevindim.

Shıba Inu (SHIB) Yükselir mi?

Shıba Inu (SHIB) fiyatı 10 Mayıs 2021’de Binance’da listelendiği sırada 0.000050000 dolara kadar çıkmıştı, şu anda fiyat bu seviyenin yaklaşık %500 altında. Kısa vadeli olarak SHIBA’nın yükselmesi için adeta bir mucize olması gerekiyor. Yine de uzun vadeli olarak tokenin eko sistemi ve hedefleri umut vaat ediyor.

Shıba Inu (SHIB) Güvenilir mi?

Shıba Inu (SHIB) yeni bir kripto para birimi olduğundan dolayı güvenilir olup olmadığını cevaplamak imkansızdır. Shıba Inu (SHIB) proje takımı anonimdir ve bu yüzden tokenin güvenilir olup olmadığı tamamen kullanıcıların değerlendirmeleri kalıyor. Bunlara rağmen şimdiye kadar Binance, Huobi Global, FTX, OKEx ve KuCoin gibi tanınmış kripto para birimi borsaları Shıba Inu (SHIB) tokenini listelemiştir. Bu listelemeler tokenini güvenilirliğine artı bir puan eklemektedir.

Shıba Inu (SHIB) Nereden Alınır?

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? konumuz yukarıdaki gibiydi. Peki Shıba Inu (SHIB) Nereden Alınır? Shıba Inu (SHIB) tokenin en çok işlem gördüğü borsa Binance’dır. Örneklerle Binance üzerinden Shıba Inu (SHIB) satın alımına adım adım bakalım:

 • Binance hesabınıza giriş yapın.

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

 • Ana sayfadan “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan koin listesinin üst menüsüne gelin.
 • “Kategoriler” kısmını seçin ve daha sonra “Yenilik Alanı” kısmına tıklayın.

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

 • Shıba Inu (SHIB) en üstte yer alacaktır, listeden bulamazsanız arama kısmına SHIB ya da Shiba yazabilirsiniz.
 • Bu adımda Shıba Inu (SHIB) seçeneğine tıklayın ve daha sonra SHIB/USDT ticaret ekranı yan sekmede açılacaktır.
 • SHIB/USDT ticaret sayfasından Binance cüzdan hesabınızda USDT varsa hızlı bir şekilde Shıba Inu (SHIB) tokeni alabilirsiniz.

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

https://www.binance.com/tr/trade/SHIB_USDT

 • Son olarak satın aldığınız tokenler cüzdan hesabınıza geçecektir, satın alım yaptıktan sonra bunu kontrol edebilirsiniz.

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Shıba Inu (SHIB) Madenciliği

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? öğrendik, şimdide Shıba Inu (SHIB) madenciliğine bakalım Shıba Inu (SHIB) tokeninin resmi White paperına göre tokenin şu anda madenciliği yapılamamaktadır. Coinmarketcap’e göre de Shıba Inu (SHIB) tokeni şu anda iş kanıtları ortak fikir algoritmasından hisse kanıtlarına geçiş aşamasındadır. Ayrıca White paper’a göre Shıba Inu (SHIB) tokenleri BURY yani staking yapılabilir. Buna ek olarak tokenler DIG hizmeti aracılığıyla farming yapılabilir.

Shıba Inu (SHIB) Kimin? Kurucusu Kim?

Shıba Inu (SHIB) kurucusu Ryoshi adlı anonim bir kişidir. Ayrıca Shıba Inu (SHIB) tokeninin arkasında takımın çoğu da anonimdir ve ilerleyen zamanlarda da büyük ihtimalle anonim kalacaktır.

Shıba Inu (SHIB) Hangi Ülkenin?

Shıba Inu (SHIB) kurucusu Ryoshi’nin anonim bir kişilik olduğundan dolayı Shıba Inu (SHIB) tokeninin hangi ülke kaynaklı olduğu bilinmektedir. Yani Shıba Inu (SHIB) tokeninin hangi ülkeden olduğunu bilinmemektedir.

Son Dakika Shıba Inu (SHIB) Haberleri

Son dakika Shıba Inu (SHIB) haberlerinde en dikkate değer 3 gelişme var. Bunlar:

 1. Shıba Inu (SHIB) geliştiricileri SHIB’i yarattıklarından token yakmak için Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e 410 trilyon adet Shıba Inu (SHIB) tokeni göndermişlerdi. Geçtiğimiz ayın ortalarında ise Ethereum kurucusu Vitalik Buterin bu tokenlerin %90’ını yaktı. Daha önce Vitalik Buterin bir yardım vakfına 1.5 milyar dolar değerinde SHIB tokeni göndermişti. Son yakım ile Ethereum kurucusu toplamda 410 trilyondan fazla SHIB tokenini yok etti.
 2. Dogecoin üzerinde büyük bir etkiye sahip olan Tesla kurucusu Elon Musk yaklaşık 4 hafta önce Shiba köpeği almak istiyorum diye tweet atınca Shıba Inu (SHIB) fiyatı keskin bir şekilde değerlendi. O zamanlarda Shıba Inu (SHIB) tokeni sadece 24 saat içinde %235 değer kazandı.
 3. Shıba Inu (SHIB) çok az bilinen bir token olduğu sıralarda, yani birkaç ay önce ABD’li iki kardeş arkadaşların aldıkları tavsiyelerle Shıba Inu (SHIB) tokeni almıştı. Daha sonra kardeşler yatırımlarını 8.000 dolara kadar çıkardı. New York’lu kardeşlerin bu yatırımı Shıba Inu (SHIB) tokeninin çok büyük bir ralli yapması ile 9 milyon dolara çıktı.

Shıba Inu (SHIB) Hangi Borsada?

Shıba Inu (SHIB) şu anda 70’den fazla kripto para birimi borsasında alınabilir. Shıba Inu (SHIB) tokenini Binance, Huobi Global, Uniswap (V2), Gate.io, FTX, KuCoin, Poloniex, OKEx, WazirX, ZB.COM, Indodax, CoinDCX, Crypto.com, BigONE, Bithumb global, 0x Protocol ve ProBit Exchange gibi borsalardan satın alabilirsiniz.

Shıba Inu (SHIB)

Shıba Inu (SHIB) Analizi

Shıba Inu (SHIB) fiyatı 10 Mayıs 2021’de gördüğü 0.00005000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %500 oranında geride. Ayrıca fiyat şu anda 0.00001000 dolarlık ilk direnç seviyesinin biraz altında 0.000008416 dolardan işlem görüyor.

Son birkaç haftadır kripto para birimlerinin düşüşe geçmesinden Shıba Inu (SHIB) tokeni de büyük oranda etkilendi. Shıba Inu (SHIB) fiyat analizine geçecek olursak güncel seviyelerden tokenin ilk olarak 0.00001000 doların üzerine çıkması ve bir süre boyunca bu direnç seviyesinin üzerine kalması gerekiyor. Böyle bir hareket olursa token bu direnç seviyesini desteğe çevirecektir. Yukarı yönde Shıba Inu (SHIB) fiyatının daha da artması için ilk olarak 0.00001338 dolarlık bir sonraki direnç seviyesini kırması gerekiyor. Bu seviyenin üzerinde fiyat hızlı bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebilir.

Aşağı yönde Shıba Inu (SHIB) fiyat analizinde tokenin şu anda çok düşük seviyelerde olduğundan dolayı destek seviyesi yoktur. SHIB fiyatının en düşük seviyesi coin takip sitelerinde 0.0000388 dolar olarak geçiyor, bu seviye Shıba Inu (SHIB) tokeni için aşağı yönde destek sağlayabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma olursa fiyat çok daha büyük bir şekilde değer kaybedecektir.

1 Shıba Inu (SHIB) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Shıba Inu (SHIB) şu anda 0.000008416 dolardan el değiştiriyor. Bu dolar karşılığı ile 1 Shıba Inu (SHIB) bu makalenin yazımı sırasında 0,000073 Türk lirasından işlem görüyor.

Shıba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik. Benzer rehberler ve haberler için Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 6 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün