Anasayfa Altcoin Shopify, Solana Pay'i Entegre Etti: Bu Coin ile Ödemeler Olacak!

Shopify, Solana Pay'i Entegre Etti: Bu Coin ile Ödemeler Olacak!

Altcoin

Shopify, kendi ağına Solana Pay'i entegre etti. Ödemeler için seçilen kripto para birimi ise USDC oldu.

Shopify, Solana Pay'i Entegre Etti: Bu Coin ile Ödemeler Olacak!

Kanadalı e-ticaret devi Shopify, Solana Pay'i ağına entegre etti. Bu, kullanıcıların artık USD Coin (USDC) gibi kripto para birimleriyle anında ödeme yapabilecekleri anlamına geliyor.

Platform, yeni özelliği ilk olarak USDC stablecoin ödemeleriyle başlatsa da yakında daha fazla kripto para birimine izin verecek şekilde kademeli olarak genişleyecek.

TechCrunch'a göre; entegrasyon, Shopify'ın platformundaki işletmeler için kripto ödeme seçeneklerini genişletme taahhüdüyle destekleniyor.

USDC, ABD doları ile bağları ve benzersiz düzenleyici mekanizmaları nedeniyle Shopify'daki ilk kripto ödeme seçeneğidir. Daha da ilginci, bu entegrasyon aracılığıyla yapılacak her kripto işlemi 2023 yılı sonuna kadar ücretsiz olacak.

Shopify, Solana Pay'i Entegre Etti: Bu Coin ile Ödemeler Olacak!

Solana Vakfı temsilcisi Josh Fried, kripto endüstrisinde kesintisiz ödeme altyapısının önemini vurguladı. Fried, kripto ödemesinin sektördeki gerçek öldürücü uygulama olduğunu savundu.

Bazı insanlar kripto için harika bir uygulamanın henüz gelmediğini iddia ediyor ama geldi: ödemeler. Herkes, bu konuda daha kararlı olmalı.

Entegrasyon, Shopify'da USDC ödemelerine yardımcı olmanın yanı sıra, işletmelerin kendi sadakat programlarını tasarlamasına da imkân tanıyacak. Fried, Solana'nın eklentisinin kullanımının kolay olduğunu ima etti.

Bu, Shopify'daki işletmelerin NFT sadakat tokenleri bulmasını mümkün kılacak. Müşteriler, uygulamayla kripto işlemlerini tamamladıklarında bu tokenlar yakılabilecek. 

Shopify, Solana Pay ile entegrasyonundan önce Coinbase, Crypto.com, BitPay ve daha pek çok kripto ödeme uygulamasını bünyesine katıyordu.

Firma, 2023'ün başlarında ağındaki işletmelerin verimli çözümler geliştirmesine yardımcı olacak çok sayıda blockchain tabanlı ticaret çözümünü de tanıttı. Tüm bunlar, Shopify'ın kripto ödeme seçeneklerine erişimi genişletme ve kullanıcıların deneyimini geliştirme konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Solana Pay, Web3 Firmalarının Radarına Girdi

Shopify, Solana Pay'i Entegre Etti: Bu Coin ile Ödemeler Olacak!

En son ortağı Solana Pay, kullanıcılara ödemeleri kripto para birimleriyle yapma olanağı sağlamak üzere eşler arası bir ödeme şirketi olarak geliştirildi.

Merkeziyetsiz ödeme platformu, 2022'deki lansmanından bu yana optimum işlem hızı, sıfıra yakın ücretler ve sürdürülebilirlik sayesinde önde gelen Web3 firmalarının dikkatini çekti.

Solana Pay, neredeyse anında ve doğrudan ödeme ödemesi sağlayarak aracıların varlığını ve pahalı banka masraflarını ortadan kaldırdı. Solana Pay'in; Circle, Solana Labs, Phantom, Citcon ve çok daha fazlasının da aralarında bulunduğu ağır topların desteğini alması şaşırtıcı değil.

Fried; Solana Pay'in Shopify'daki varlığının, milyonlarca satıcıyı daha dinamik bir ödeme seçeneğiyle karşı karşıya getireceğine inanıyor. Aynı şekilde tüketicilerin de dijital para birimleriyle mal ve hizmet ödemelerini anında yapabileceklerini düşünüyor.

Solana Pay'in, Shopify'ın e-ticaret sektöründeki güçlü varlığından önemli ölçüde faydalanması bekleniyor. Firmanın tek başına Amerika Birleşik Devletleri'ndeki toplam e-ticaretin en az yüzde 10'una sahip olduğunu ve ekonomik faaliyetlerde 444 milyar doların üzerinde bir değere sahip olduğunu hatırlayın. Bu nedenle Shopify ağının, ödeme altyapısının gelişmesi için devasa bir platform olduğuna şüphe yok.

Shopify, Solana Pay'i Entegre Etti: Bu Coin ile Ödemeler Olacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan