Coin Rehberi

SiaCoin Nedir? Nasıl Alınır?

SiaCoin Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para piyasasının en kararlı para birimlerinden olan SiaCoin hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızda sizler için hazırladık.

SiaCoin Nedir?

SiaCoin, bulut depolama sisteminde köklü bir değişimi hedefleyerek sektöre giriş yapan bir kripto para projesi olarak tanımlanabilir. Luke Champine ile David Vorck yönetimindeki Nebulous Inc isimli şirket tarafından yaratılmıştır. Merkezi olmayan bir proje olmamasından dolayı, ağın kontrolünü gerçekleştiren bir kişi veya otorite olmadığını söyleyebiliriz. Nod adı verilen kripto para ağına bağlı olan cihazlar tarafından veri işlemlerinin onayı gerçekleştiği için bu sunucuların hacklenmesi veya bozulması söz konusu olmuyor.

SiaCoin Nedir? Nasıl Alınır?

SiaCoin Neden Piyasaya Çıktı?

SiaCoin, 2013’te tasarısı yapılan ve 2015 senesinin Haziran ayında piyasaya sunulan bir projedir. Projenin piyasaya çıkmasında ise ağlarda dağıtıklık sağlamak ve güven içinde bir fikir birliği sağlanarak Blockchain kapasitesinden faydalanmak önemli rol oynadı.

SiaCoin Amacı Nedir?

SiaCoin’in piyasaya sürülmesindeki amaç, depolama sektöründe öncü olan Dropbox, Amazon Cloud ve Google Drive’a rakip olmaktı. Bu şirketlerin merkezi olmasından dolayı ücretlerinin fazla olması ve güvenliğinin düşük olması, SiaCoin’in oluşmasındaki en önemli etkenlerden birisi. Çünkü, SiaCoin belirli bir merkeze bağlı bir sistem değil ve üst düzey güvenlik önlemleri sağlıyor.

SiaCoin Fiyatı

SiaCoin fiyatı, 7 Eylül 2020 günündeki CoinMarketCap verilerine göre 0,023671 TL olarak görülüyor. Bu değer aynı zamanda 0,00000032 BTC ve 0,003172 Amerikan dolarına denk geliyor.

SiaCoin Hacmi

SiaCoin’in 7 Eylül 2020 tarihindeki son 24 saatlik işlem hacminin 39,974,003 TL olduğunu görüyoruz. Bu değerin Amerikan doları cinsinden karşılığı ise 5,356,020 USD iken Bitcoin olarak karşılığı ise 532,46704424 BTC’dir.

SiaCoin Nereden Alınır?

SiaCoin almak için dünyanın öncü kripto para borsalarından olan ‘Binance’ı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Bittrex, OKEX, HitBTC, Poloniex gibi borsalar üzerinden SiaCoin alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

SiaCoin Piyasa Değeri

SiaCoin’in 7 Eylül 2020 tarihli CoinMarketCap verilerine göre piyasa değerini 1,059,118,235 TL olarak görüyoruz. Bu değer 14,108 BTC’ye, aynı zamanda da 141,908,695 Amerikan dolarına denk gelmektedir.

SiaCoin Nedir? Nasıl Alınır?

SiaCoin Yorumları

SiaCoin hakkında yapılan yorumların bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

Korkunç olarak nitelendirebileceğim bir kazanç sağladığım kripto para birimidir. Sahip olduğu teknolojisi sayesinde dikkatimi çekmeyi başardı.

İlk aldığım zamandan beri neredeyse 10 katlık bir kaybım var. Şu an için satmak mantıklı olmadığı için elimde tutmaya devam ediyor. Uzmanların yorumlarına baktığımda yakın zamanda bir artışa gidilmesini beklediklerini görüyorum. Umuyorum kar sağlayabilirim.

SiaCoin Twitter

SiaCoin hakkında bilgi alabileceğiniz ‘SiaTechHQ’ kullanıcı adlı Twitter hesabına ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

SiaCoin Alınır mı?

SiaCoin, işlem gördüğü kripto para borsaları üzerinden alınabilir. Bu borsaların en yaygın olanı Binance’ı kullanmanızı sizlere önerebiliriz.

SiaCoin Artar mı?

SiaCoin için geçmiş dönemlere baktığımızda en fazla yükselişi 2017 Temmuz ve 2018 Ocak aylarında aldığını görüyoruz. Özellikle 2018 Ocak ayından sonra bir düşüşe uğradığını ve günümüze kadar dengeli bir şekilde ilerlediğini söylememiz yanlış olmaz. Ufak dalgalanmalar ile piyasada kalmaya devam eden SiaCoin için şu an net bir tahmin yapmamız mümkün olmasa da henüz çok yeni olmasından dolayı takipte kalmakta fayda olduğunu belirtebiliriz.

SiaCoin Nedir? Nasıl Alınır?

Uzmanlardan SiaCoin Tahminleri

Coinnounce analistlerinin SiaCoin hakkındaki tahminlerini sizler için derledik:

Coinnounce Analistleri tarafından yapılan açıklamada SiaCoin’in 2020 senesinin sonuna kadar 0,00600 veya 0,00700 ABD doları seviyelerine çıkabileceği öngörüldü. Buna ek olarak, 2025 senesine kadar SiaCoin’in 0,060-0,0500 doları görebileceği hatta 1 doların üzerine çıkabileceği öne sürüldü.

SiaCoin Sembolü Nedir?

SiaCoin için kullanılan sembolün ‘SC’ olduğunu görüyoruz. Kripto para borsalarında SC damgalı bir para birimi görürseniz, bunun SiaCoin olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

SiaCoin Geleceği

SiaCoin, kuruluş amacında da gördüğümüz üzere kendisine büyük ve güçlü rakipleri hedef almış durumda… Bu nedenle gelecekteki başarısının ne yönde olacağını kestirmek için, gösterdiği gelişimi görmek gerekiyor. Eğer gerçekten vadettiklerini başarabilirler ve bu büyük şirketlere kafa tutabilirlerse SiaCoin’i daha sık duymaya başlayabiliriz.

SiaCoin Nasıl Alınır?

SiaCoin, piyasada bulunan bazı kripto para borsalarından BTC ve Ethereum karşılığında alınabilir. Aynı zamanda kendine özel bir cüzdanı da bulunuyor ve bu cüzdan Mac, Windows ve Linux işletim sistemleri tarafından destekleniyor.

SiaCoin Mining Nasıl Yapılır?

SiaCoin mining de diğer kripto para birimleri için yapılan madencilik yöntemlerinden farklı değildir. Hem tek başına madencilik yapılabilir hem de madencilik havuzlarından faydalanılabilir. Bunun yanı sıra Ethereum madenciliği ile beraber çiftli madencilik yapılma şansı da bulunur.

SiaCoin Nedir? Nasıl Alınır?

SiaCoin Haberleri

SiaCoin hakkında şu ana kadar çıkmış önemli haberlerden bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

SiaCoin, Skynet’i Duyurunca, Fiyatı Son 1 Yılın Zirvesine Çıktı

SiaCoin ekibi tarafından uzun zamandır üzerine çalışmalar yürütülen merkeze bağlı olmayan dosya paylaşım platformu Skynet duyurusu yapıldı. Bu duyurunun ardından ise fiyatta yüzde 30 artış yaşandı.

Skynet’in tanıtımında, depolama giderlerinin daha az olacağına ve daha fazla hız sağlayacağına vurgu yapılırken, SiaCoin de 24 saat içerisinde yüzde 30’luk artış göstererek 0,0037 dolardan işlem görmeye başladı.

SiaCoin, Kraken Borsasında Listelenince Yüzde 25 Artış Gösterdi

SiaCoin’in dünyadaki meşhur kripto para borsaları arasında yer alan Kraken’de listelenmesinin ardından, fiyatı yüzde 25’lik bir artış gösterdi.

Son 24 saat içerisinde dolara bazında neredeyse 4’te 1’lik bir artış gösteren SiaCoin’in ticaret hacmi de iki kattan fazla bir artışa uğradı. Bunların yanında SiaCoin, BTC karşısında da değerini arttırmayı başardı.

Uzmanlar yaşanılan bu dalgalanmanın, yapılan açıklanma ile doğru orantılı olduğunu ve SiaCoin’in yaşanan gelişmelere bağlı olarak tekrar eski seviyelerine dönebileceğini belirtti.

SEC’den SiaCoin’e 225 Bin Dolar Para Cezası

Amerika’daki Sermaye Piyasası Kurulu olan SEC tarafından, SiaCoin’e 225 bin dolar para cezası kesildi. SiaCoin’i piyasaya süren Nebulous şirketi tarafından yapılan açıklamada, SEC ile anlaşmaya varıldığı ve bu para cezasına razı olacakları belirtildi. Bu anlaşma kapsamında cezaların bazıları hafifletildi. Ayrıca, anlaşmaya göre SEC tarafından SiaCoin için bir yaptırım uygulamasının olmayacağı öğrenildi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu