Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Siber saldırganların 2019’da hedefi daha çok Bitcoin çalmak!

2018 yılında siber saldırganlar 1 milyar dolar ve yakın rakamlarda kripto para çaldılar. 2018 yılında piyasadan çalınan 1 milyar dolarlık kripto paranın büyük kısmını Kuzey Koreli siber saldırı grubu Lazarus tarafından çalındığı ve 400 milyon dolara yakın kripto paranın Kuzey Kore tarafından çalındığı iddia edilmişti.

2019 yılında siber saldırganların hedefleri ise 2018 yılına göre çok fazla kripto para saldırıları düzenlemek ve elde edecek oldukları geliri yıl sonuna kadar arttırmak bulunuyor. 1 milyar dolardan çok fazla kripto paranın çalınması beklenen 2019’da yatırımcıların hesaplarını iyi korumaları ve yapacak oldukları tüm işlemlerde maximum güvenlik önlemi alarak kripto para işlemleri gerçekleştirmeleri şart.

Yatırımcıların kendi hesaplarında güvenlik önlemleri almayarak işlemler yapması durumunda sonuçlarına katlanmaları gerektiği ve kripto para borsası kaynaklı olmayan tüm kayıplarda güvenlik önlemlerini almamanın bedelini kendilerinin ödeyecek olduğu neredeyse tüm yatırımcıların aklında yer edindi.

2019 siber saldırılar bakımından kötü geçecek

2019’da kripto para birimlerinin kritik siber saldırılar ile geçirecek oldukları bir yıl olacak. Yatırımcıların kripto para birimlerine sahip olduktan sonra alacak oldukları güvenlik önlemlerini aksatmadan almaları, olası siber saldırılar durumunda kendi hesaplarını korumak için 2 aşamalı doğrulama yöntemlerinden birisini kullanmaları ve kişisel bilgilerini asla başkaları ile paylaşmamaları önerilmekte. Yasal olarak kripto para borsalarından kaynaklanmayan tüm çalınan kripto para birimlerinin sorumlusu yatırımcının kendisi ve bu kripto para borsasına üye olurken kabul edilen ”üyelik sözleşmesi” adı altında belirtiliyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu