Siber saldırılar kripto para borsalarını hedef alıyor

1 Dakikada Okunabilir


Siber saldırılar ve veri ihlalleri bugün endüstrideki kötü niyetli ve ciddi bir sorun olarak ortaya çıkmıştır ve Blockchain, tehdit için akıllı bir çözüm olarak lanse edilse de bunların büyük bölümünü engelleyemeyecektir. Verizon’un 2019 Veri İhlali Araştırma Raporu, şunları açıkladı:

Güvenlik uzmanları hangi savunma önlemlerini uygularlarsa uygulasınlar, saldırganlar onları geçebilir. Hiçbir kuruluş veri ihlaline maruz kalmayacak kadar büyük veya küçük değildir. Kuruluşunuzun verilerinin türüne veya miktarına bakılmaksızın, orada o verileri çalmaya çalışan birileri var. Birileri sizin verilerinizi ihtiyacı olsun veya olmasın o bilgileri çalmaya çalışıyor ve çalmak için sürekli olarak saldırı yapmaya devam edecek.

Kripto para borsaları, Blockchain şirketleri ve diğer tüm kripto para birimi yatırımcısı insanlar siber saldırılara maruz kalabilir. Siber saldırılar konusunda yapılan en büyük hata sistemin fişini çekmekten endişe duyulmasıdır. Sistemin kapatılması saldırının boyutunu azaltmakta en etkili yöntemlerdir.

Kripto para birimlerine ve kripto para borsalarına ve kripto para yatırımcılarına yönelik siber saldırıların artacak devam edecek olduğunu gösteren raporlar, kripto para birimi sahipleri için risk olsa bile yatırımcılar yatırımlardan vazgeçmek veya yatırım yapmalarını engelleyebilecek bir güvenlik tehdidinin olmadığını bilmeliler. Kripto para yatırımcılarının piyasada bazı dikkat etmeleri gereken önlemleri almaları durumunda olası sorunlarda kripto para borsası zararı karşılamak zorunda kalacaktır.  Yasal olarak borsaların siber saldırılarda büyük yükümlülükleri bulunmaktadır ve bu yükümlülük önemlidir.


error: Kopyalama Engellendi!