Kripto Para Haberleri

Sıcak gelişme: 22 Hindistan bankası, kripto para ticaretine başlıyor

Hintli bir banka 22 şubesinde kripto para servisi vermeye başlayacak. Bankanın kullanıcıları Hindistan Rupisi karşılığında Bitcoin ve diğer kripto paraları alabilecek. Buna ek olarak banka, kripto para cüzdanı, kripto para kredileri gibi hizmetlerde sunacak.

Hindistan-Bitcoin

Cashaa ve United ortaklık kurdu

Hintli kripto para kullanıcıları kısa zaman içinde kripto para yatırımları ve diğer hizmetlerini bir banka şubesine giderek yapabilecek. Pazartesi günü açıklanan bir duyuruya göre kripto para banka platformu Cashaa ve The United Multistate Credit Co. Operative Society (United) ortaklık kurdu.

United idari yöneticisi Dinesh Kukreja, iki şirket arasındaki ortak yapının CEO’su olacak.

Dinesh Kukreja:

 “Cashaa ve United’ın ortak şirketi Unicas olacak. Unicas şubelere sahip dünyanın ilk kripto para dostu finansal kurumunu kuracak.”

“Unicas Kuzey Hindistan’da bulunan 22 şubesinde insanların geleneksel bankacılık işlemlerini ve kripto para işlemleri yapmasına izin verecek. Bankanın kullanıcıları 22 tane şubeden itibari para karşılığında kripto para alabilecek, kripto para cüzdanları ile tasarruf hesabı açabilecek, kripto paralar, altın ve mal mülk ile kredi çekebilecek ve kripto para, hisse senetleri yatırımı yapabilecek.”

Kripto para alımı kolaylaşıyor

Cashaa’a yakın bir kaynak Unicas’ın 22 tane aktif şubesi olduğunu doğruladı. Aralık ayında 34 şubenin açılmasını konuşulduğunu söyleyen aynı kişi COVID-19 nedeniyle bazı şubelerin kapandığını ve bu yüzden 22 şubeye düştüklerini söyledi. Cashaa, Unicas’da hangi kripto paraların sunulacağını açıkladı. Alanında lider kripto para bankası Cashaa, Unicas’da hesap bakiyesi ya da itibari para karşılığında Bitcoin (BTC), Cashaa (CAS), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH), EOS, Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) kripto paralarının satılacağını açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Signature Bank Çok Hızlı Ödeme Hizmetleri Sunuyor

Kripto Para

United’ın şu an kullanılmakta olan şubeleri kripto para loncasına dönüştürülecek. Cashaa, banka müşterilerinin bu şubelerde normal banka hizmetlerini alacaklarını ve kripto paralar hakkında bilgi alabileceğini söyledi. Bir Cashaa sözcüsü, müşterilerimizi Bitcoin ve kripto paraların yararı, kripto paraların nasıl kullanılabileceği ve nasıl saklanabileceği hakkında eğiteceğiz. Buna ek olarak bankamızın müşterileri olmayan kişilerde genel bir bilgi materyaline erişim sağlayacak. Yine de kripto para loncalarının asıl kullanıcıları bankamızın müşterileri olacak.

Dinesh Kukreja:

“İlk planımız Delhi, Gujarat ve Rajasthan’da bulunan toplam 150 milyon Hintli için kripto para loncası açmaktır. Gelişmekte olan teknolojilere inanarak ve yatırım yaparak 2021’de 100’den fazla şubeye sahip olmayı hedefliyoruz.”

“Bankamızda tasarruf hesabı olan kişiler kripto paralarını temettü olarak göstererek herhangi bir bankadan kredi çeker gibi kredi alabilecek.”

“Nouriel Roubini uyardı! Kripto paralar kumardan ibaret” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/nouriel-roubini-uyardi-kripto-paralar-kumardan-ibaret/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu