Kripto Para Haberleri

Sıcak Gelişme: Artık Paypal Üzerinden Coinbase’den Kripto Para Alabilirsiniz

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para birimi borsası Coinbase’in kullanıcıları artık PayPal kullanarak kripto para satın alabilecekler.

Coinbase’in kullanıcıları, PayPal kullanarak günlük olarak 25.000 dolara kadar kripto para satın alabilecekler. PayPal hesabı olan Coinbase kullanıcıları artık borsa yoluyla kripto para satın almanın başka bir yoluna sahip.

Coinbase’den bugün yapılan bir duyuruda, ABD merkezli müşterilerinin PayPal hesaplarına bağlı banka kartları ve banka hesaplarını kullanarak kripto para satın almalarına izin vereceğini söyledi. Coinbase, bu hareketin birçok kullanıcının kripto para alımlarını finanse etmek için otomatik takas odası ve banka havalelerini (borsanın hala sunduğu yöntemler) atlamasına izin vereceğini söyledi.

Coinbase kullanıcıları PayPal hesapları ile kripto alabilecek

Coinbase’in bu adımı PayPal hesabı olan Coinbase kullanıcılarının banka hesabı bilgilerini veya kredi kartı numaralarını doğrudan borsaya eklemeden hızlı bir şekilde kripto para satın almalarına izin vereceği anlamına geliyor. Borsanın kullanıcılar, PayPal’ın ödeme yöntemlerini kullanarak günlük 25.000 dolara kadar kripto satın alabilecekler.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Brandon Larson İsimli Vatandaş, Kripto Para Dolandırıcılığı Sonrası 384.000 Dolar Kaybetti

Coinbase’e göre, yeni kripto para satın alma özelliği şu anda yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ancak borsa, önümüzdeki aylarda bu hizmetin daha fazla ülkede kullanılabileceğini söyledi. 2021’in ilk çeyreği itibarıyla Coinbase, aylık 6,1 milyon aktif kullanıcıya sahip, PayPal ise 2020’de 377 milyon toplam kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı.

coinbase-paypal

Hem Coinbase hem de PayPal kripto para sektöründe önce konumda

Hem Coinbase hem de PayPal, geçen yıl kripto para alanına önemli bir giriş yaptı. Coinbase bu ayın başlarında Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka açıldı.

Kasım ayında ise PayPal, ABD kullanıcıları için haftada 20.000 dolara kadar işlem yapmalarına izin veren kripto para hizmetleri başlattı. PayPal, bu teklifin ardından kripto para hizmetlerini genişletmeye devam etti ve Mart ayında ABD’li müşterilerinin PayPal’ın küresel satıcılarında kripto para ile ödeme yapmasına izin verme planlarını duyurdu.

İlgili İçerik: Coinbase Nedir? Coinbase Güvenilir mi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu