Bitcoin Haberleri

Sıcak gelişme: Bitcoin’de düşüş tersine döndü, Bitcoin neden yükselişe geçti?

ABONE OL:
  • ABD dolar endeksi ve uzun vadeli hazine getirilerinin yükselişe geçmesi ile Bitcoin 5 Mart 2021 Cuma günü keskin bir düşüş yaşadı.
  • Bitcoin üzerindeki olumsuz baskı, ABD’deki mütevazı iş büyüme beklentilerinin ortasında devam ediyor.
  • 4 saatlik grafikte 20 MA tarafından sunulan teknik destek, Bitcoin’in orta vadeli yükseliş görünümünü hala koruyor.

Bitcoin Cuma günü 48.376 dolardan 46.300 dolara kadar düştü. Bu düşüş lider kripto para biriminin hafta içinde daha da düşebileceğin gösterdi. Ayrıca yükselen ABD dolar endeksinin ardından eşit derecede depresif bir hafta sonu oturumunun gelmesi ABD Hazine getirilerinde yakın zamanda bir artış yaşanabileceğini öne sürdü.

Bitcoin’in Kısa Vadeli Hedefi

BTC / USD döviz kuru günlük seansa %2.43 değer kaybetti. Öte yandan BTC haftalık grafikte bir önceki seansına göre %4,5’in yukarıda işlem görüyor. Bugün BTC’nin fiyat hareketi yine de çok oynak oldu ve önümüzdeki seanslarda fiyat hareketi hakkında hiçbir ipucu vermedi.

 data-lazy-srcset=

Teknik olarak Bitcoin, çok önemli iki hareketli ortalamasının belirlediği bir aralıkta sıkışıp kalmış gibi görünüyor. Lider kripto para birimi direnç olarak 50 MA ve destek olarak 200 MA’yı test etti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin SV Aktif Adresleri Azalıyor

Cuma günü 200-MA’dan gelen bir sıçrama BTC / USD kurunu yükseliş hareketi girişimi yapması için 50-MA’ya itti. Bununla birlikte ikinci dalganın yakınında artan satış baskısı, fiyatların yükselmesini engelledi. Bu, tüccarların olumsuz makroekonomik görünümlerdeki esnekliğini gösterdi.

ABD Doları, İş Verileri ve Tahvil Getirileri

Bitcoin ABD Hazine getirilerinin yükseliş beklentisine karşı Bitcoin’in ABD hisse senedi piyasası ile olumlu bir korelasyona girmesi ile tüccarlar pozisyonlarını Bitcoin’in zirve seviyelerinin yakı ile sınırlandırdı. Geçem hafta yaşanan tahvil piyasası satışları hem Bitcoin’in hem de ABD hisse senetlerinin yükseliş yapıp yapmayacağını tekrardan gündeme getirdi. Geçtiğimiz hafta her 2 piyasa da alt üst oldu.

ABD tahvilleri düştükçe artan getiriler, daha hızlı bir aşılama programı ve enflasyon beklentilerinin öncülüğünde ABD’nin daha hızlı ekonomik büyüme beklentilerine yanıt olarak yükseldi.

 data-lazy-srcset=

ABD’nin 10 yıllık Hazine getirisi Cuma günü sabit kaldı ancak önceki günce göre %1.547 yükseldi. Bu, 2020 Şubat ayından günümüze borçlanma maliyetlerindeki en yüksek kapanış oldu. Perşembe günü gerçekleşen yükseliş, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının ABD hükumeti borç piyasasında devam eden satışları sınırlamak için müdahale edeceğine dair hiçbir işaret vermemesiyle gerçekleşti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ETF'si belirsizliği kayıp sebebi

ABD dolar endeksi, Perşembe günü %0,75 oranında yükseldi, ABD doları endeksi Cuma günü %0,31 arttı. ABD dolarının büyümesi için daha fazla rüzgâr geliyor; ABD işgücü piyasasının Şubat ayında toparlanma kaydedeceğine dair erken tahminler var.

Ünlü ekonomist Nela Richardson:

Ekonomiyi adım adım yeniden açtıkça tüketiciler harcamalarını serbest bırakacak ve bu özellikle salgından en ciddi şekilde etkilenen endüstriler üzerinde büyüye neden olacak.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu