Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Sıcak gelişme! Bugün Bitcoin neden düşüşe geçti?

Lider kripto para Bitcoin yeni haftaya geleneksel piyasalarda yükselişe geçen COVID-19 korkuları ile satış baskısında kalarak düşüşe geçti.

Bitcoin neden düşüşe geçti?

Bitcoin şu anda günlük olarak %3,58’lik değer kaybıyla 10,550 doların altında işlem görüyor. Avrupa hisse piyasalarında ve ABD hisse vadeli işlemlerinde ki düşüş ve ABVD dolarının yükselmesi piyasa değeri olarak en büyük kripto paranın ve altcoinlerin düşüşünü tetikledi. Almanya DAX, Fransa CAC ve İngiltere FTSE gibi büyük endeksler şu anda %-3 ile işlem görüyor. S&P 500 endeksi ise şu anda %-2’ye yaklaşıyor ama dolar endeksi %0,5 değer kazandı. Yatırımcılar Avrupa’da artan COVID-19 korkuları nedeniyle hisselerini satmaya başladı.

 

btc-21sep-down

https://www.google.com/finance

Şu anda Danimarka ve Yunanistan “eve kapan” politikalarını uygulamaya başladı ve İngiltere’nin de ilerleyen zamanlarda böyle bir karar alması bekleniyor. Risk oranları daha da artarsa BTC daha fazla değer kaybedebilir. Buna ek olarak kripto para madencilerinin borsalar aktardığı kripto para sayısı da artıyor. Bu metrik madencilerin kripto paralarını satmaya hazırlandığını gösteriyor.

20 Eylül Pazar gününde yaklaşık 8 milyon dolar değerindeki 784 BTC madenci cüzdanlarından borsalara aktarıldı. Madenciler ve yatırımcılar özellikle kripto paralarını satmak için borsalara aktardıklarından dolayı ilerleyen günlerde keskin bir düşüş görebiliriz.

“Bitcoin Fiyatı Ne Kadar? Bitcoin Nedir? 1 Bitcoin Kaç TL Kaç Dolar?” adlı günlük analizimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-fiyati-ne-kadar-21-09-2020/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün