Anasayfa Sektörel Sıcak Gelişme: Coinbase, Bu Ülkedeki Hizmetlerini Durduruyor!

Sıcak Gelişme: Coinbase, Bu Ülkedeki Hizmetlerini Durduruyor!

Sektörel

Kripto para borsası Coinbase, bir ülkedeki kripto ticaret hizmetlerini durduracağını açıkladı.

Sıcak Gelişme: Coinbase, Bu Ülkedeki Hizmetlerini Durduruyor!

Kripto para borsası Coinbase, Hindistan'daki kripto ticaret hizmetlerini ay sonuna kadar durdurmayı planlıyor. Borsa, Hindistan'daki büyük düzenleyici zorlukları gerekçe göstererek Hintli müşterilerini bir e-posta yoluyla uyardı.

Raporlar; Coinbase'in, kullanıcıların borsada oturum açmasını zaten devre dışı bıraktığını ve bunun yerine Coinbase Wallet'ı indirmelerini istediğini gösteriyor. Sonuç olarak Coinbase, Hindistan'daki hizmetlerini 25 Eylül'den itibaren durdurmayı planlıyor. Borsa, ayrıca Hintli müşterilerine hesaplarında bulunan tüm fonları çekmelerini tavsiye etti.

Coinbase'in Hindistan'dan çekilme kararı, ülkedeki hizmetlerini yeniden tanıtmak için 18 ay süren bir çabanın ardından geldi. Çabalarına rağmen şirket, yerel makamların onayını almada önemli zorluklarla karşılaştı. Bu mücadele, geçen yıl Piyasa Genişlemesinden Sorumlu Kıdemli Direktör olarak katılan Durgesh Kaushik de dâhil olmak üzere en az iki önde gelen yöneticinin ayrılmasıyla sonuçlandı.

Coinbase'in CoinSwitch Kuber ve CoinCDX gibi Hint kripto borsalarında da yatırımcı olduğunu unutmayın. Coinbase muhtemelen Hindistan'dan bir çıkış ararken, hizmetlerini genişletmek için çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Coinbase, ABD'li kurumsal müşteriler için kripto borç verme işine girmeyi planladığını duyurdu.

Sıcak Gelişme: Coinbase, Bu Ülkedeki Hizmetlerini Durduruyor!

Coinbase, Hindistan'da Ciddi Engellerle Karşı Karşıya

Geçen yıl 2022'de Coinbase CEO'su Brian Armstrong, kripto para borsasını başlatmak için şahsen Hindistan'a uçtu. Ayrıca, Hindistan'ın popüler ödeme platformu olan Birleşik Ödemeler Arayüzü (UPI) desteğini duyurmakta da hızlı davrandılar.

Bununla birlikte UPI'yi denetleyen ödeme kuruluşu NPCI, Coinbase'in Hindistan lansmanını kabul etmeyi reddettiğinden borsa, kısa bir süre sonra entegrasyonu askıya almak zorunda kaldı. Coinbase, NPCI ve diğer ilgili makamlarla birlikte çalışmaya kararlı olduklarını söyledi. Ancak görünen o ki bu işler daha fazla gerçekleşemedi.

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Armstrong; Coinbase'in Hindistan'daki ticaret hizmetini, ülkenin merkez bankası olan Hindistan Merkez Bankası'nın "gayri resmi baskısı" olarak adlandırdığı durum nedeniyle durdurmak zorunda kaldığını açıkladı. Armstrong, Hindistan'da kripto para ticaretinin yasa dışı olmadığını ve ülkenin kısa bir süre önce buna vergi getirdiğini açıkladı.

Armstrong, Hindistan Merkez Bankası da dâhil olmak üzere hükûmet içerisinde kripto para birimine olumlu bakmayan kişiler olduğunu belirtti. Sonuç olarak, özellikle UPI sistemi üzerinden yapılanlar olmak üzere kripto para birimiyle ilgili bazı ödemeleri potansiyel olarak kısıtlamak için perde arkasında yumuşak baskının uygulandığı bir "gölge yasağı" olduğuna dair raporlar vardı.

Geçtiğimiz hafta sonu Hindistan'da düzenlenen G20 toplantısında ülkeler, bir Liderler Bildirgesi'ni açıkladılar. Tüm G20 üye ülkeleri, Finansal İstikrar Kurulu'nun kripto faaliyetlerinin düzenlenmesine ve denetlenmesine yönelik üst düzey tavsiyelerini onayladıklarını belirttiler.

Kaynak: CoinGape

Sıcak Gelişme: Coinbase, Bu Ülkedeki Hizmetlerini Durduruyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar