Kripto Para Haberleri

Sıcak Gelişme: Elon Musk’ı Durdurmak için Kripto Para Birimi Oluşturuldu

Bitcoin’in fiyatının değerinin düşmesine neden olan Telsa ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ile daha fazla uğraşmasını ve Bitcoin fiyatını daha fazla etkilemesini engellemeyi amaçlayan bir kripto para birimi yapıldı.

STOPELON adlı bu yeni kripto para birimi Elon Musk’ın Bitcoin fiyat hareketine hâkim olmasını engellemeye çalışıyor. Elon Musk geçtiğimiz günlerde Tesla’nın, Bitcoin ağının çevreyle ilgili endişeleri nedeniyle artık Bitcoin’i arabaları için ödeme olarak kabul etmeyeceğini duyurdu ve bu da BTC fiyatının düşmesine neden oldu.

STOPELON Nedir? STOPELON Neden Yaratıldı?

crypto

Hatta geçen hafta başlayan bu düşüş bu hafta da devam ediyor. Bitcoin dün kısa bir süreliğine 45.000 doların üzerine çıktı ama bugün 38.550 dolar kadar geriledi. BTC şu anda 40.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Bitcoin’e ek olarak şu anda çoğu altcoinde kırmızıda işlem görüyor ve %10’dan daha fazla değer kaybeden birçok kripto para var.

STOPELON ise böyle bir şeyin bir daha olmasını engellemek istiyor. STOPELON yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın Bitcoin üzerinde aşırı bir etkiye sahip olduğunu ve Elon Musk’ı “narsist bir milyarder”” olarak damgaladığını söyledi. STOPELON kurucuları; “Yeter diyoruz. Bu nedenle, STOPELON’u yarattık.”

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BAE'de kripto paralar tartışıldı

STOPELON piyasalara sadece 0,000001756 dolar gibi düşük bir seviyeden başlayarak sadece bir günde %512 değer kazandı. Şimdi ise getirisi %58’de sabitlendi ve 0,000006797 dolardan işlem görüyor.

STOPELON, yalnızca Elon Musk’ın kripto para birimi topluluğu üzerindeki etkisini durdurmaya çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda Elon Musk’ı Telsa’dan atmak istiyor. STOPELON projesi bunu otomobil firması Tesla’nın hisselerinin tam kontrolünü ele geçirmek için yeterli sermaye toplamayı amaçlıyor ve ardından Elon Musk’ı pozisyonundan kovmak istiyor.

Buna ek olarak, F***ELON adlı başka bir kripto para da ortaya çıktı. Elon Musk’ın eleştiren bu yeni kripto para da şu anda yaklaşık 1,67 dolardan işlem görüyor ve YouTuber Logan Paul’un desteğine sahip.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu