Ethereum Haberleri

Sıcak gelişme: Ethereum işlem ücretleri tavan yapınca beklenmedik etkiler ortaya çıktı!

ABONE OL:

Geçtiğimiz yıldan günümüze kadar Ethereum işlem ücretleri %35.000’in üzerinde arttı ve bu bazı projelerin kepenklerini kapatmasına neden oldu.

Ethereum tabanlı bir proje olan Unite bugün artan gas ücretleri nedeniyle uygulama geliştirme işlemlerini durdurmak zorunda kaldığını söyledi. Unite Ethereum blok zincirinde artık işlem yapmanın maliyetinin zorlayıcı seviyelerde olduğunu özellikle belirtti.

Sosyal token projesi Unite resmi Twitter hesabından 10 Şubat’ta projenin artık aktif geliştirme aşamasında olmadığını söyledi. Proje geliştiricileri, projenin orijinal fikrinin son gas ücretlerindeki yükseliş ile gerçekleştirilemez hale geldiğini dile getirdi. Ethereum kullanmanın ortalama maliyeti Ocak 2020’den bu yana %35.600 arttı.

Unite:

Maalesef artık Unite’ı aktif olarak geliştirmiyoruz. Yüksek gas fiyatları Unite için orijinal fikrin uygulanabilir olmadığı anlamına geliyor. Birkaç aylık çalışma ve birçok konuşmadan sonra projemizi sonlandırmaya karar verdik. Destek için teşekkürler!”

Ethereum işlem ücretleri tavan yaptı

Ethereum işlem ücretleri 5 Şubat’ta 25.10 dolara yükselerek rekor seviyelere çıktı. Bundan 2 gün sonra işlem ücretleri 16.40 dolara gerilese de Bitinfocharts.com’dan alınan verilere göre, 2020’de 418.000 adet Ethereum (ETH) işlemi gerçekleştirildi ve şu anda bu miktar 1.26 milyon işleme denk geliyor. Ayrıca ortalama işlem ücretleri bugün bir kez daha 24 doları aştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum İşlem Ücretleri Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Unite, Twitter ve Discord gibi sitelerdeki sosyal medya kullanıcılarının Ethereum ERC-20 tokenlerini izleyicilerine ve topluluklarına dağıtmasına izin vermeyi amaçlıyordu. Proje, genellikle radikal olarak farklı işlem mekaniklerini ve ücret fiyatlandırma mekanizmalarını kullanan Ethereum yan zincirleri üzerine inşa edilen projelere atıfta bulunarak bir katman 2 çözümü yapamayacağını söyledi.

Bazı projeler Ethereum’un artan popülaritesinden faydalanırken Ethereum’un başarısının ağırlığı altında çökmeyen bir blockchain ekosistemine ihtiyaç duyuluyor. Ethereum’un gelişimindeki bir sonraki büyük güncelleme olan Ethereum 2.0 blok zincirini mevcut kapasitesinin çok üzerinde ölçeklendirmeye çalışacak. Ethereum 2.0’ın ETH işlem ücret sorununu çözeceği de düşünülüyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu