Kripto Para Haberleri

Sıcak gelişme: Grayscale, XRP portföyünü tamamen elinden çıkartıyor!

ABONE OL:

En büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, ABD Menkul Değer ve Borsa Komisyonu’nun XRP kripto parasının Aralık 2020’de ABD yasalarına göre bir menkul değer olduğunu iddia etmesi ve dava açmasından sonra XRP Trust’ını kapatmaya karar verdi.

Çarşamba günü yayınlanan bir duyuruya göre Grayscale, SEC’in şikayeti yayınlandıktan sonra XRP’nin büyük kripto para borsalarından çıkarılmasına ek olarak XRP Trust’ını feshetmeye karar verdi. Grayscale:

XRP’nin ABD dolarına çevrilmesi ve daha sonra XRP Trust’ın faaliyetlerine devam etmesi XRP Trustı da dahil olmak üzere ABD yatırımcıları için zor geçecek.

Grayscale XRP Trust Kapanıyor

Grayscale şu anda elinde tutulan tüm XRP’nin hepsini elinden çıkardığını ve ilerleyen bir net nakit gelirlerini XRP Trust hissedarlarına dağıtmayı planladığını açıkladı.. Söz konusu paranın dağıtımını takiben XRP Trustı tamamen kapanacak.

SEC’in Ripple ve XRP’deki katı görüşüne rağmen diğer ülkelerdeki düzenleyiciler XRP bir menkul değer olduğuna inanmıyor.

Birleşik Krallık Hazinesi tarafından yayınlanan kripto para yönetmeliği hakkında Ocak ayında yayınlanan bir rapor, XRP’yi önde gelen dijital varlıklar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte “düzenlenmemiş bir token” olarak sınıflandırdı. Birleşik Krallık Hazinesi genel olarak düzenlenmemiş tokenleri e-para tokenleri ya da menkul değer tokenleri olarak tanımlamadı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Borsalarının Hesapları Hacklendi

Rapor, XRP’nin öncelikle bir değişim tokeni olduğunu söylüyor. Rapora göre XRP, öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan bir tokendir.

Çarşamba günü, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı XRP’yi bir menkul kıymet değil bir kripto para olarak sınıflandırdığını söyledi.

XRP şu anda dolardan ve işlem görüyor. XRP son 30 gün içinde değerinin %40’ını kaybetti.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu