Bitcoin Haberleri

Sıcak gelişme: Grayscale yarın Bitcoin fitilini ateşleyebilir

ABONE OL:

Tarihsel veriler, kilitlenen Bitcoin fonların açılmasından sonra Bitcoin fiyatının hareket kazanarak yükseldiğini gösteriyor. Grayscale sayesinde Bitcoin (BTC) geçen ayın büyük bölümünde yatay yönde işlem yapmış olabilir, ancak bu kısa süre içinde değişecek gibi duruyor. CryptoQuant’ın verilerine göre kısa süre önce Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) primi Nisan 2019’dan bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Grayscale’in Bitcoin kilidi yarın sona eriyor

Grayscale, rekor BTC alımları ve rekor talep sayesinde hem 2020’de hem de 2021 sık sık manşetlerde yer aldı. Ancak Grayscale ne kadar Bitcoin satın alsa da Bitcoin fiyatı pek de hareket görmedi. Şubat ayı başladığında Grayscale Bitcoin Trust’ın satın alma primi yaklaşık 6,50 dolara geriledi. Daha önce bu değer uzun bir süre boyunca 40 dolara kadar çıkmıştı. Bu tarihsel olarak dengesiz fiyat hareketi ile çakışırken, GBTC’nin yüksek bir prime sahip olması Bitcoin için keskin bir yukarı yönlü hareket demektir.

Aralık ayı sonlarında teknoloji sitelerinde yayınlanan özel bir makale Bitcoin’in düşüşünü Grayscale’in GBTC hisselerini kilitlediğini iddia etti. Bu kilitli GBTC hisseleri piyasaya sürülünce Grayscale müşterileri kârlarını tekrardan BTC’ye geri koyacağından dolayı Bitcoin’de yükseliş trendi başlayacaktır. Ayrıca şu anda Bitcoin belirgin bir fiyat hareketinden yoksundur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Uzmanlar Bitcoin fiyatının dip noktada olmayabileceğini düşünüyor

Özel Bitcoin makalesinin iddialarına göre:

Bilmeniz gereken önemli şey, bu yüksek fiyatlar ve primlerdeki kilit açıldıktan sonra fiyat konsolide olmaya devam edecektir. Bu, bir sonraki kilit açma etkinliğinden önce primin yeniden azalmasını sağlıyor.

3 Şubat Çarşamba günü gerçekleşecek bir sonraki Grayscale kilit açma etkinliği ile Bitcoin boğa koşusunun devamı gelebilir.

Prim kilitlemelerindeki bu aralıklar, primlerin önceki 9 kez olduğu gibi tekrardan küçülmesini sağlıyor.  Ayrıca GBTC primi Ocak ayının 2. yarısında Bitcoin fiyat hareketini izledi.  Ve bir sonraki kilit açımına kadar primler küçülmeye devam edecek. Bu nedenle, fiyatın konsolide olmasını veya düşmesini bekleyin.

Grayscale boş durmuyor

Kurumsal ilginin ne Bitcoin’de ne de altcoinler’de bitmediğinden dolayı Grayscale tekliflerini genişletmeye devam ediyor. Bu hafta Grayscale Aralık ayından bu yana kapalı olarak kalan Ethereum Trust’ın yeniden açacak, 25 Şubat’ta Grayscale kripto para odaklı Bloomberg Crypto Summit etkinliğine katılacak.

2 Şubat itibarıyla Grayscale Bitcoin Trust’da toplamda 21,8 milyar dolarlık Bitcoin var. Grayscale Ethereum Trust’ın alımları ise 10 Aralık’tan günümüze kadar durduruldu ve kısa süre içinde tekrardan kullanıma açılacak.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu