Kripto Para Haberleri

Sıcak gelişme: Pakistan, kripto para birimleri için düzenleme hazırlıyor

Pakistan hükumeti, Bitcoin (BTC) gibi kripto paraları düzenlemek için bir yaşsal çerçeve üzerinde çalıştığını açıkladı. Pakistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya SECP, kripto paraların düzenlemesi hakkında yeni bir danışmanlık belgesi yayınladı. 6 Kasım’da yayınlanan bu makale, Pakistan’ın büyüyen kripto para piyasasında en çok kullanılan kavramlara açıklık getiriyor ve diğer küresel yargı bölgeleri tarafından geliştirilen mevcut kripto para düzenlemelerini inceliyor.

 

cryptocurrency

SECP: “Yeni dijital finans çağını kripto paralar başlatacak”

Pakistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SECP) kripto para belgesinde kripto paraların “yeni bir dijital finans çağının başlangıcı” olduğunu vurguladı. SECP; “Yeni dijital finans çağının ancak düzenleyici rejimi ya da düzenleyicilerin bugün bildiği şekliyle eylemi yeniden yaratması ile başlayabilir.” dedi.

SECP, danışmanlık belgesinin yalnızca özel kripto paralara odaklandığını ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) içermediğini belirtti. SECP çeşitli kripto para türlerini menkul değer tokenleri ve utility tokenleri olarak ayırdı. Düzenleyicilere göre, menkul kıymet tokenlerinin temel avantajlarından biri, her bir varlığı parçalayarak perakende yatırımcıların yatırım sınırını azaltma olanağı sunmasıdır. Diğer avantajlar arasında şeffaflık, daha iyi likidite, daha iyi takas ve ödeme mekanizmaları ve daha fazla otomasyon aracı bulunuyor.

SECP, piyasa katılımcılarıyla iletişim kurmaya devam edeceğini ve kripto paralar için düzenleyici çerçevenin geliştirilmesinde endüstri geri bildirimlerini memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

Pakistan’ın kripto paralar ile geçmişi

Pakistan, dijital para ve kripto paralar için yeni çerçeveler benimsemekte yavaş kaldı. Ülke, geçen yıl e-para kurumları için yeni dijital para düzenlemeleri getireceğini söylemişti. Nisan 2019’da Pakistan merkez bankası 2025 yılına kadar CBDC yayınlamayı planladığını açıkladı.

“PayPal’ın günlük Bitcoin hacminde inanılmaz artış!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/paypalin-gunluk-bitcoin-hacminde-inanilmaz-artis/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu