Kripto Para Haberleri

Sıcak Gelişme: PayPal’dan Bitcoin ve Ethereum için Boğa Sinyali Geldi!

2020, ana akım kripto para benimseme yılıydı ve PayPal’ın Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer kripto paralara dayalı hizmeti bir dönüm noktası oldu. PayPal şu anda ABD merkezli müşterilerinin bu kripto para birimlerini satın almasına, satmasına ve tutmasına izin veriyor.

Son zamanlarda, PayPal’ın yan kuruluşu Venmo bir kripto para ödeme hizmetini ve kripto para ticaretine destek ekledi. Böylece, ABD’deki müşteriler milyonlarca bağlı tüccar aracılığıyla kripto para satın alabilecek. Şirket, hizmetini yavaş yavaş genişletiyor ve kripto para hizmetini dünya çapındaki 350 milyon kullanıcısına genişletmeyi planlıyor.

PayPal’ın Küresel İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte CoinDesk’in Konsensüs konferansında konuşma yaptı. Yönetici, kullanıcılarının tokenleri üzerinde daha fazla “özgürlüğe” ve kontrole sahip olma ihtiyacı olduğunu kabul etti.

Fernandez da Ponte, PayPal’ın kripto para birimlerinin “faydalarına” önem verdiğini ve bu özelliğin, kullanıcılar “tokenleri hareket ettirebildiklerinde” maksimize edileceğini söyledi.

Paypal'dan Dev Hamle! Stablecoin için Çalışmalar Başlatıldı!

PayPal, kullanıcılarının PayPal’ın cüzdanından kişisel cüzdanlarına ve diğer adreslerine kripto para transfer etmelerine izin verecek. Fernandez da Ponte, şirketin bu hizmeti “yakında” kullanıma açacaklarını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Rusya Binance’ı yasakladı!

Bu yeni özellik için dev ödeme işlemcisi, mevcut düzenlemelerle uyumlu kalırken teknolojik optimizasyon sağlamayı amaçlıyor. Fernandez da Ponte devam ederek:

Mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz ve tüketicilerimize, istedikleri şekilde ödemelerini sağlayacak bir seçenek sunmak istiyoruz. Ticarette kullanabilmeleri için kriptolarını bize getirmek istiyorlar ve biz de aldıkları kriptoları bizimle birlikte alıp istedikleri yere götürebilmelerini istiyoruz.

PayPal, Bitcoin ve Ethereum Fiyatını Pompalayabilir mi?

Facebook’un Libra projesine benzer bir şekilde Fernandez da Ponte şirketin kendi kripto para birimi üzerinde çalıştığını da söyledi. Ancak yönetici, PayPal’ın kendi sabit koin başlatma planlanın henüz geliştirme aşamasında olduğunu söyledi.

Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve bankacılık kurumlarının dijital varlık kontrolü, paranın evriminde mantıklı bir adım gibi görünüyor. Bu, bankacıların “iki önceliği” yerine getirmelerini kolaylaştıracaktır: finansal istikrar ve herkes için finansal sisteme erişim.

Bitcoin ve Ethereum

Çoğu kişinin aksine, Fernandez da Ponte hem CBDC’lerin hem de sabit koinlerin çok varlıklı bir dünyada bir arada bulunabileceğine inanıyor, ancak bu alanda yapılacak çok iş olduğunu da vurguladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Ünlü analistler Ethereum hakkında şok edici ifadeler kullandı!

Bazen tartışmayı sabit koinlere karşı CBDC’ler olarak konumlandırıyoruz, ancak bu biraz sahte bir tartışmadır. Takas yoktur. Birlikte var olacaklarını düşünüyoruz. CBDC’ler konusunda, çok sayıda sunum yazılmıştır, ancak çok fazla kod yazılmamıştır.

Grayscale ile PayPal, BTC, ETH ve diğer kripto para birimlerini emen ana varlıklardan biriydi. PayPal, Bitlicense aldığından dolayı kullanıcıları tarafından yapılan her bir birim kripto para satın alımı 1’e 1 paritede tutmak zorundadır. Böylece piyasada daha fazla satın alma baskısı yaratılır.

Şu anda BTC ve ETH sırasıyla 39.500 dolar ve 2.800 dolar civarından işlem görüyor. Her iki kripto para birimi de geçen haftaki düzeltmeden toparlanıyor ve daha yüksek zaman dilimlerinde henüz yükseliş işaretleri göstermiyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu