Kripto Para Haberleri

Sıcak gelişme! Ripple, dünyanın en büyük bankalarından birini ağına ekledi

Kripto para ödemeleri şirketi Ripple resmi olarak RippleNet’e dünyanın en büyük bankalarından birini eklediği duyurdu. Bu haberlerin ışığında XRP şu anda 0,46 dolardan işlem görüyor ve Ripple’ın ODL platformları son zamanlarda 310 milyon XRP transferi yaptı.

Bank of America RippleNet kullanmaya başladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin ve dünyanın en büyük bankalarından biri olan Bank of America 2020’de Ripple ürünlerini test edeceğini ya da kullanacağını söyledikten sonra bugün resmi olarakRippleNet üyesi oldu.

Bank of America

Ripple tarafından düzenlenen Swell konferansında Bank of America Ripple’ın xCurrent adlı ürününün nasıl kullanabileceğini açıklamıştı. 2019’da ise banka “Ripple” adlı blockchain temelli bir patente başvurmuştu.

Ripple, Bank of America’nın 2016’dan beri müşterisi olduğunu ama bugün Ripple’ın web sitesine resmi olarak eklendiğini açıkladı. RippleNet’in en büyük kullanıcı olan Bank of America’nın yanında Santander ve Nium gibi büyük şirketler yer alıyor.

310 milyon XRP transfer edildi

21 Kasım 2020’den başlayarak XRP fiyatı 0,35 dolardan Pazar günü 0,50 dolara çıktı. Bu yükseliş hareketi ile XRP piyasa değeri olarak en büyük 3’ncü kripto para Tether’i geçti. XRP fiyatının ve piyasa değerinin artması kripto para borsalarında gerçekleştirilen XRP transfer işlemlerini 310 milyon adet XRP’nin üzerine çıkardı.

Ripple’ın Japonya ve Güney Kore ODL koridorları olan Bitbank ve Bithumb bu transferi miktarından liderliği çekti. Özellikle Bithumb Güney Kore’nin en büyük kripto para borsasıdır ve sadece iki büyük XRP işlemi ile 140 milyon adet XRP’yi transfer etti.

Son 24 saate yapılan XRP transferlerinin miktarı 310 milyon adet coini geçti.

Ripple

XRP likiditesinde yeni rekor!

XRP fiyatı artarken Ripple ortağı Meksikalı kripto para borsası Bitso’da bulunan XRP likidite endeksi tavan yaptı. Borsada XRP likidtesi %50 artarak yeni bir rekor kırdı.

Mart ayından beri XRP likidite endeksleri düşüyordu, bu sırada XRP ise 0,13 dolardan işlem görüyordu. Geçtiğimiz hafta XRP değeri yükselişe geçince XRP endeksleri de bundan faydalanmaya başladı ve sonuç olarak XRP likidite endeksi yeni rekorunu kırdı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu