Altcoin Haberleri

Sıcak gelişme: Ripple XRP 0,90 dolara yükseldi! Yükseliş devam edecek mi?

Ripple (XRP) fiyatı Coinbase’de 0,92 dolara yükseldikten sonra ani bir şekilde %30 düştü. 24 Kasım 2020’de ABD’li kripto para borsası Coinbase’de XRP fiyatı en son Mayıs 2018’de görülen bir seviyenin üzerine çıktı. Yine de XRP 0,90 doların üzerinde kalamadı ve aniden %30 değer kaybetti.

https://www.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

XRP fiyatı neden sadece Coinbase’de bu kadar yükseldi?

Ripple fiyatındaki bu ralli diğer kripto para borsalarında yaşanmadığından dolayı 0,92 dolara yükseliş sadece Coinbase kullanıcılarından kaynaklanıyor. Örneğin XRP fiyatı aynı ralli sırasında Bitstamp ya da Binance’da en fazla 0,79 dolara çıktı.

Bir Coinbase kullanıcı bu yükseliş ve ani düşüş hakkında:

Saçmalık, Coinbase’de yeniyim ve tüm XRP satın alımlarım sat tuşu kapanmadan hemen önce gerçekleşti, bir sürü para kaybettim.

XRP fiyatı neden keskin düştü?

Kasım ayının sonlarına doğru kimliği bilinmeyen bir XRP balinası Bitsamp’a 50 milyon XRP gönderdi ve böylece XRP’de ralli başladı. O dakikadan sonra XRP/USD’de parabolik ralli başladı. Geçtiğimiz hafta Ripple fiyatı son 2 yılda görünmeyen seviyelere %137 değer kazanarak yükseldi.

Ripple

Coinbase’de fiyat keskin bir şekilde yükselip ani bir şekilde düşmeden önce anonim kripto para tüccarı cryptoSqueeze XRP fonlama oranının negatife döndüğünü söyledi.

cryptoSqueeze:

FTX ve Okex’de XRP fonlama oranı negatife döndü. Ne gidebilir ki?

XRP rallisi sırasında Binance’da bulunan XRP sürekli vadeli işlemler sözleşmesinin fonlama oranı %0,01’de kaldı. Bu günlük %35’lik ralli sırasında Binance’da alıcıların ve satıcıların dengede olduğunu anlamına gelmektedir. XRP rallisini bir short squeeze başlatmış olsa da Coinbase’de bazı market yapıcılarının ralli güçlendiği sırada işlemlerini kapattığı iddia ediliyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu