Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Sıcak gelişme: Ripple’dan dev büyüme! Dubai ofisi kuruldu

10 milyar dolarlık kripto para şirketi Ripple, Dubai’de bölgesel bir genel merkez açmaya hazırlanıyor. Ripple, ABD’de kripto para XRP ile ilgili yasal sorunların ardından küresel merkez için alternatif yer arayışları içinde. Bu arayışın içinde, şirket Dubai’de bölgesel genel merkez açacağını söyledi.

Fntech şirketlerine ev sahipliği yapan Dubai Uluslararası Finans Merkezi, Ripple’ın MENA ofisi olacak bu yüzden Dubai’nin Ripple’ın bir sonraki küresel genel merkezi olma ihtimali düşük. Ekim ayı sonlarında, San Francisco merkezli kripto para şirketi Ripple, artık San Francisco’da olmak istemediğini duyurdu.

Ripple (XRP)

Ripple Dubai’de ofis açtı

Ripple, yeni genel merkezinin nerede kurulacağına henüz karar vermedi, ancak kripto para şirketi bugün Dubai’de bölgesel bir genel merkez kuracağını açıkladı. Ripple, 100’den fazla kafenin, üç adet otelin ve birkaç sanat galerisinin olduğu Dubai Uluslararası Finans Merkezinde ofis açacak. Ripple, fintech şirketlerinin fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir ortak çalışma alanı olan “DIFC FinTech Hive” da diğer şirketlerle birlikte çalışacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  G20, 'Küresel Durağan Koin' Önerilerini Yayınladı

Ripple Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta, yaptığı açıklamada firmanın Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki geniş müşteri tabanı sayesinde Dubai’i seçtiklerini söyledi. Navin Gupta, “Bölge ofisimiz, blockchain çözümlerimizi tanıtmak ve bölgedeki diğer finansal kurumla bağlarımızı güçlendirmede yardımcı olacak.” dedi.

Brad Garlinghouse: Rippe’ı taşıyacağız!

Brad Garlinghouse, Ripple, XRP

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto paralar ile ilgili yetersiz düzenlemeleri nedeniyle merkezi Silikon Vadisini değiştirmek istiyor. ABD SEC’e göre XRP bir menkul kıymet olursa Ripple XRP dağıtamaz olacak. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçen ay, bu tür düzenleyici endişeler yüzünden PayPal’ın XRP’yi destek ekleyeceği kripto paralar arasında listelemediğini söyledi.

Geçen ay CNBC ile yaptığı röportajda Garlinghouse, şirketini XRP’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmeye bir ülkeye taşıyacağını söyledi. Daha önce Binance ve OKEx, Çin’den ayrılarak Malta’ya geçmiştir.

“Dan Held: Bitcoin önümüzdeki sene 100.000 dolara çıkacak” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/dan-held-bitcoin-onumuzdeki-sene-100-000-dolara-cikacak/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu