Kripto Para Haberleri

Sıcak Gelişme: VeBitcoin Soruşturmasında 5 Kişi Daha Gözaltına Alındı

Kripto para platformu Vebitcoin’in devam eden soruşturmasında 5 şüpheli gözaltına alındı.

Muğla’da, işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin soruşturması kapsamında 5 şirket çalışanı yakalandı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şubesi ekipleri, şirkette yetkili konumda çalıştığı tespit edilen 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Soruşturma kapsamında, şirket adresi ile şüphelilerden elde edilen dijital materyallerin incelendiği ve ilgili kurumlarla koordineli olarak soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Vebitcoin’in kapanmasından sonra Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, Vebitcoin’in Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti ve Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlattı.

23 Nisan’da Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Vebitcoin’in yürüttüğü işlemlerle ilgili mağduriyetler bulunduğu iddiaları üzerine nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatmıştı, şirket merkezinde ve bir kısım adreslerde yapılan arama ve el koyma işlemlerini müteakip şirket yöneticisi İlker Baş ve çalışanları olan 4 kişi tutuklanmıştı.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer Hala Aranıyor

Thodex

Kripto para borsası Thodex’in milyonlarca dolar değerinde kripto para çalarak kaçması ile binlerce kişi mağdur olmuştu. Polis Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta olduğunu düşünüyor ve başkent Tiran olmak üzere tüm şehirlerde yoğun arama yapıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Quebec seçimlerden sonra ''madenciler kralı'' çıkarabilir

Air Albania uçağıyla 20 Nisan’da Tiran’a kaçan şüpheli hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı. Türk Emniyeti’nden 10 kişilik özel ekip, firari Faruk Fatih Özer’in peşine düştü. 5 gözaltı oldu.

Şimdiye kadar Thodex araştırmasında, 70 şüpheli arasında bulunan 61 şüphelinin adliyeye getirilmesinden sonra 16 şüpheliden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakıldı, geri kalan 13 şüpheliden 9’u tutuklandı, 4’ü adli kontrolle mahkemeye sevk edildi. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki sorgularının ardından 13 şüpheliden 6’sı tutuklanırken 7’si adli kontrolle serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in abisi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer’de var.

Faruk Fatih Özer’in Kız Kardeşi 125 Milyon Türk Lirası Girişi Yapmış

Thodex çalışanlarının ifadelerine göre mahkeme Faruk Fatih Özer’in kız kardeşi Serap Özer’in de Thodex’in finans ve muhasebe bölümlerinde aktif rol oynadığını gösteriyor. Serap Özer’in kripto para borsası Binance’a 2018-2021 yılları arasında toplamda 125 milyon 560 bin Türk lirası girişi yaptığı tespit edildi.

Serap Özer her ne kadar söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını söylese de aksinin ispat edilememesi nedenlerinden kaynaklı olarak tutuklanmasına karar verildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple CTO’su David Schwartz ne zamanlarda Bitcoin sattığını açıkladı

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu