Kripto Para Haberleri

Sıkı Tedbirler Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek?

Çin ve hemen ardından İngiltere’den gelen kısıtlama ve yasak haberleri kripto paraları nasıl etkileyecek? Elektrik kesintileri bahane edilerek madencilik faaliyetlerine son verildi. İngiltere ise farklı bir gerekçe göstererek bu konuya destek veren ülkelerden bir diğeri oldu. Çok ütopik ve sıra dışı senaryolar var. Bazıları, kripto paraların sonunu getirmeye çalışıyorlar diyor. Bizler ise bunun gerçekçi bir düşünce olmadığını düşünüyoruz.

Peki ama bu yasaklar nasıl bir karşılık bulacak? Hatırlarsanız, Çin’in madencilik faaliyetlerini yasaklaması ile birlikte Bitcoin ve diğer para birimlerinde büyük bir düşüş yaşanmıştı. Devamında gelen yasak haberleri ile birlikte piyasalar allak bullak oldu.

Madencilerin büyük bir kısmı Teksas’a yerleşti ve faaliyetlerine bu bölgede devam etme kararı aldı. Tüm bunlar olumlu gelişmeler değil ve aslında piyasalara ne şekilde etki edeceğini de gayet iyi biliyoruz. Dilerseniz uzmanların yorumlarına da yine hep birlikte göz atalım.

Hali Hazırda Olumsuz Senaryolar Mevcut

kripto paralar

Çin, elektrik kesintilerini bahane etse de asıl nedenin kendi kripto paraları olduğunu gayet iyi biliyoruz. Çıkacak olan parayı daha popüler ve daha tercih edilir hale getirmek adına piyasa üzerinde büyük bir baskı oluşturduklarını unutmamak gerekiyor. bu yasakların piyasaya etkisi olumsuz ve Bitcoin’de yaşanan sert düşüşün en önemli nedenlerinden bir tanesi de kesinlikle budur.

Uzmanlar, kripto paraları bitirmeye çalışıyorlar gibi bir senaryo ile karşımıza çıkıyor ancak böyle bir şeyin neredeyse imkansız olduğunu artık hepimiz çok ama çok iyi biliyoruz. Piyasalar ve varlıklar elbette zarar görecek ancak mutlaka bir toparlanma süreci yaşanacak ve eski halini alacaktır.

Şimdilerde yatırımcıların biraz daha temkinli olmaları gerekiyor. Çünkü yalnızca Çin değil, aynı zamanda İngiltere gibi büyük ülkeler de yasaklar ile çalkalanıyor. Kısa bir süre önce Binance darbesi de gündeme taşındı ve faaliyetlere ara verildi. Kripto paralar, geleceğin para birimleri olma konusunda iddialı ve bizler de bu iddiasını en iyi şekilde sürdüreceğini düşünüyoruz. Yani felaket tellallığı yapmanın bir anlamı yok.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu