Anasayfa Sektörel Singapur'dan Kripto Adımı: Bankalarla Birlikte Çalışıyorlar!

Singapur'dan Kripto Adımı: Bankalarla Birlikte Çalışıyorlar!

Sektörel

Singapur yetkilileri, kripto müşterilerinin taranması için tek tip standartların ortaya konması amacıyla bankalarla birlikte çalışıyorlar.

Singapur'dan Kripto Adımı: Bankalarla Birlikte Çalışıyorlar!

Singapur yetkililerinin, kripto ve dijital varlık endüstrilerinden potansiyel müşterilerin taranması konusunda tek tip standartlar belirlemek amacıyla buradaki bankalarla birlikte çalıştıkları bildirildi. 

Singapur düzenleyicileri, kripto endüstrisindeki potansiyel müşterileri taramak için tek tip standartlar geliştirmek üzere geleneksel bankalarla birlikte çalışıyor. İş birliği son altı aydır devam ediyor.

6 Nisan tarihli bir Bloomberg raporuna göre; Singapur Para Otoritesi (MAS), yerel bankaların "dijital varlık hizmet sağlayıcılarının hesaplarını açma prosedürlerini optimize etmelerine yardımcı olmak" amacıyla emniyet güçleriyle birlikte çalışıyor.

Altı aylık iş birliğinin ardından risk yönetimi ve durum tespiti ile ilgili sonuçları, önümüzdeki iki ay içerisinde yayınlanacak.

Muhtemel yönergeler; aynı zamanda stablecoin'ler, takas edilemeyen tokenler (NFT'ler) ve transfer edilebilir oyun veya akış kredileri konularını da kapsayacak. Bankalar; sadece yönergelere dayalı olarak değil, aynı zamanda kendi risk değerlendirmelerine dayalı olarak da karar verme hakkını saklı tutacak. 

MAS temsilcilerinin gazetecilere belirttiği gibi, şu anda bankaların dijital varlık sağlayıcılarla çalışmasını yasaklayan herhangi bir kural bulunmuyor:

Bankalar, ticari kaygılar ve iş risk toleransı arasında denge kurarak bir müşteriyle bankacılık ilişkisine başlama veya devam etme kararını kendileri verir.

Singapur, Kripto İşletmeleri için Merkez Haline Geldi

Singapur'dan Kripto Adımı: Bankalarla Birlikte Çalışıyorlar!

Singapur; esnek vergi politikaları, çeşitli teknoloji yeteneklerine erişim ve şirketlerin Asya saat dilimlerinde bölge içerisinde sorunsuz bir şekilde çalışmalarına imkân tanıyan uygun konumu sayesinde kripto işletmeleri için bir merkez haline geldi.

Bununla birlikte 2022'nin sonlarında MAS, dijital ödeme tokeni hizmet sağlayıcılarının tüketicilere hem itibari para birimleri hem de kripto para birimleri dâhil "herhangi bir kredi imkânı" sunmasını yasaklamayı önerdi. O zamanlar yerel kripto lobicileri, teklife karşı olduklarını dile getirdiler.

Şu anda yerel uygulayıcılar, başarısız Terraform Labs ve kurucu ortağı Do Kwon ile bağlantılı bir soruşturma yürütüyorlar. Terra ekosisteminin müteakip çöküşü, dijital varlık piyasasında yaklaşık 40 milyar dolarlık kayıpla büyük bir patlamaya neden oldu.

Singapur'dan Kripto Adımı: Bankalarla Birlikte Çalışıyorlar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik