Société Générale’den kripto para ve Blockchain adımı

1 Dakikada Okunabilir


Yakın zamanda yayınlanan bir atılan bir Twitter tweetinde, Fransız çokuluslu yatırım bankası Société Générale SA (SocGen), Avrupa bankacılığı ve finansal sistemi için çok önemli bir rekabet ölçütü olarak ‘entegrasyon’ hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda, SocGen borçlarını, dijital varlıklar şeklinde 100 milyon Avro (112 milyon ABD Doları) olan ipoteklerle destekledi. Bankadan gelen bir rapora göre, bankanın bir iştiraki (Société Générale SFH, Société Générale’nin teminatlı tahvil aracı), tek alıcı olarak ana banka ile yapılan işlemde yer aldı.

Banka, dağıtılan defter ve onun altındaki varlık özelliklerini kullanarak tahvillerin daha yüksek hız ve verimlilikte işlem yapma olasılığının tüm dünyaya olabilecek olduğunu gayet tabii göstermiştir. Bu durumda, varlıklar özel bir blok zinciri veya dağıtılmış defter yerine Ethereum Blockchain zinciri üzerinde geliştirildi.

Ayrıca, banka bu tür işlemlerin faydalarının ayrıca artan şeffaflık, daha hızlı menkul kıymet transferi ve uzlaştırma dahil birçok konuda kendilerine olumlu bir yarar sağladığını açıkladı. Grup’un dijital dönüşümünün müşterilerine yeni teknolojiler geliştirmek ve daha iyi hizmet vermek için yeni teknolojilerin kullanılmasıyla nasıl hızlandırılacak olduğu yetkililerce açıklandı.

Bir banka tarafından böyle büyük bir adım atılması kripto para sahiplerini sevindirirken, bir süre sonra daha fazla insan tarafından bankaların bu tür teknolojilere ilgi göstermesinde büyük bir rol oynayabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!