Kripto Para Haberleri

Şok Uyarı! İngiltere Kripto Para Birimlerine Savaş Açtı

İngiltere Merkez Bankası (BoE) başkanı Andrew Bailey, kripto para yatırımcılarını piyasaya katılmanın tehlikeleri konusunda uyardı. Perşembe günü bir konferansta konuşan Bailey, kripto para birimleri fikrine karşı çıktı ve dijital para birimlerini tanımlamak için kripto varlıklarının daha uygun bir isimlendirme olduğunu belirtti.

BoE başkanı, özellikle kripto para birimlerinin içsel bir değerden yoksun olduğu argümanını benimsedi. Andrew Bailey; “Son yıllarda söylediklerimi yalnızca birkaç kez vurgulamak isterim ve korkarım kripto varlıkların içsel değerleri yoktur.” dedi.

BoE başkanı kripto para yatırımcılarına uyardı

Andrew Bailey

Kripto para yatırımcılarına bu sert uyarısını takiben BoE başkanı:

Üzgünüm, bunu çok açık bir şekilde tekrar söyleyeceğim: Kripto paraları yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.

BoE başkanının bu açıklamaları, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yayınlanan kripto para beyanları ile yakın benzerlik göstermektedir. Daha önce bildirildiğimiz üzere FCA, İngiliz kamuoyunu ocak ayında kripto para yatırımlarından büyük kayıplara uğrama riski konusunda uyardı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para piyasası milyarlarca dolar değer kaybetti!

O zamanlar da Bitcoin (BTC) 33.000 doların altına düştüğü için kripto para piyasası önemli bir düzeltmeden geçiyordu. O zamandan günümüze kadar toplam kripto piyasasının değeri neredeyse üç kat arttı ve şu anda 2,3 trilyon doların üzerinde.

Andrew Bailey’in yorumları, özellikle altcoinlerde büyük bir artışla birlikte geldi. Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırdı. Polkadot’un DOT’u, Chainlink’in LINK’i ve Ripple’ın XRP’si gibi büyük altcoinler de son zamanlarda keskin yükseldi.

BoE başkanı, görünürdeki içsel değer eksikliğine rağmen mevcut kripto para çılgınlığa değindir: “Şimdi bu, insanların kripto paralara değer vermediğini, çünkü dışsal bir değere sahip olabileceklerini söylemek anlamına gelmiyor.” dedi.

Kripto para vergileri

Nitekim, tartışmasız şaka odaklı kripto para olan Dogecoin (DOGE) bugüne kadar %12.700’den fazla yükseldi. BoE başkanı, kripto paraların gerçek bir değere sahip oldukların inanmasa da ülkenin vergi dairesi, vergilerden kaçmak için değerli dijital para birimlerinin kullanılması olasılığını ihmal etmiyor.

Nisan ayında, Birleşil Krallık Majesteleri Gelir ve Gümrük İdaresi, kripto para birimi vergi kaçakçılarına yönelik polis faaliyetlerini Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi’ne benzer bir şekilde artıracağını açıklamıştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Uniswap Bu 2 Kripto Parayı “Exit Scam” Olarak İşaretledi

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu