Anasayfa Altcoin Solana, En Çok Rağbet Gören Zincir Haline Geliyor! İşte Nedeni..

Solana, En Çok Rağbet Gören Zincir Haline Geliyor! İşte Nedeni..

Altcoin

Solana'nın en çok rağbet gören zincir haline geldiği görülüyor. Peki, bunun arkasında ne var? Ayrıntılar burada...

Solana, En Çok Rağbet Gören Zincir Haline Geliyor! İşte Nedeni..

Solana, son 24 saat içinde Arbitrum'u geçerek merkeziyetsiz borsa (DEX) hacimleri açısından ikinci en büyük blockchain haline geldi.

Solana Tabanlı DEX'lerde Artan Aktivite

DeFiLlama verilerine ilişkin bir analize göre; Solana merkezli DEX'ler, Arbitrum'daki 721 dolar değerinde olan işlemlere kıyasla 912 milyon dolar değerinde olan işlemler kaydetti. Bu arada piyasa lideri Ethereum, 1 milyar dolardan fazla işlemle oldukça üst sıralarda yer alıyordu.

Son yedi gün içinde Solana, DEX hacimlerinin 6 milyar doları aştığı ve yüzde 81'lik muazzam bir artışa tanık oldu. Daha ayrıntılı bir incelemenin ardından son bir buçuk ayda ticaret faaliyetlerinde dramatik bir artış olduğu fark edildi. 

Ortalama aylık hacimlerin 1 milyar ila 1,8 milyar dolar arasında dalgalandığı 2023'teki uzun kurak dönemin ardından Kasım ayında 7,4 milyar dolar değerinde anlaşmalar görüldü.

Üstelik Aralık ayının orta noktasında 7 milyar dolarlık hacim görüldü. Mevcut trend devam ederse Aralık ayı, Solana DEX hacimleri açısından tarihteki en verimli ay olabilir.

Ağdaki neredeyse tüm büyük likidite sağlayıcıları artışa katkıda bulundu. Orca, hafta boyunca platformuna önceki 7 günlük döneme göre yüzde 93 artışla 2,2 milyar dolar yatırarak öncülük etti.

Solana'daki ikinci en büyük DEX olan Raydium, geçtiğimiz hafta 1,5 milyar doların üzerinde hacme tanık oldu.

Solana, En Çok Rağbet Gören Zincir Haline Geliyor! İşte Nedeni..

Solana'nın TVL'si Yeni Zirvelere Tırmanıyor

Solana ağı, DEX'lerdeki çılgın faaliyetin yanı sıra, DeFi projelerine kilitlenen kripto paraların USD değerinde de belirgin bir artışa tanıklık etti. 

Kilitli toplam değerin (TVL) Ekim ortasından bu yana iki katından fazla arttığı ortaya çıktı. Avalanche'dan (AVAX) sonra Solana, yaklaşık yüzde 45 ile en yüksek aylık TVL kazancını sergiledi.

SOL, Piyasanın Favorisi Haline Geldi

Solana'nın DeFi beklentileri, muhtemelen fiyat grafiklerindeki muhteşem gösteriyle arttı. CoinMarketCap'e göre; SOL, Ekim ortasındaki ralliden bu yana yüzde 261 oranında artış göstererek 2022'deki ayı öncesi piyasa seviyelerini geri aldı.

Spot fiyattaki olağanüstü dönüş, türev yatırımcılarının ilgisini çekti. Aktif SOL vadeli işlem sözleşmelerine yatırılan sermaye, üç kattan fazla artarak fiyatın büyüme gidişatını taklit etti.

Kaynak: AMBCrypto

Solana, En Çok Rağbet Gören Zincir Haline Geliyor! İşte Nedeni.. içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar