Anasayfa Solana Haberleri Solana Fiyatında Düşüş Sürecek mi? Başarılı Analist Açıkladı!

Solana Fiyatında Düşüş Sürecek mi? Başarılı Analist Açıkladı!

Solana Haberleri

Başarılı analist Crispus Nyaga tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Solana (SOL) fiyatındaki düşüş devam edecek mi?

Solana Fiyatında Düşüş Sürecek mi? Başarılı Analist Açıkladı!

Solana (SOL) fiyatı son birkaç gündür konsolidasyon safhasında kaldı. SOL fiyatı, geçen hafta kaydedilmiş en yüksek seviye olan 60 doların biraz altında olacak şekilde 49,50 dolardan işlem görüyor. SOL fiyatı, aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse yüzde 81 altında yer alıyor. Avalanche, Ethereum ve Bitcoin gibi diğer büyük kripto para birimlerinin de benzer bir fiyat hareketine sahip olduğu görülüyor. 

Solana, Web3 ve merkeziyetsiz finans sektörünün diğer bölümlerinde lider bir aktör olmayı amaçlayan blok zinciri projelerinden biridir. Hızı ve hisse kanıtı algoritmasıyla ön plana çıkan Solana, saniyede yaklaşık 2 bin 100 işlem gerçekleştirebiliyor. Toplam maliyet ise 0,0025 dolar oluyor. Bunu geniş bir doğrulayıcı düğüm ağı vasıtasıyla başarıyor.

Solana Fiyatında Düşüş Sürecek mi? Başarılı Analist Açıkladı!

Web3 Projeleri Tarafından Tercih Ediliyor!

Solana ekosisteminin güçlü bir yükseliş trendinde olduğu fark ediliyor. Solana; Hoglympics, Brave Browser, Serum, StepN ve Chainers gibi popüler Web3 projelerinden bazıları tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor. Solana’nın, aynı zamanda ödeme platformu olan Solana Pay’i oluşturmak amacıyla da kullanıldığı biliniyor. Solana, borçlanma kavramlarını ağa entegre ediyor. 

Düşüş Trendi Sürecek mi Yoksa Devam mı Edecek?

Ünlü analist Crispus Nyaga, Solana (SOL) fiyatının son birkaç gündür güçlü bir düşüş trendi içerisinde olduğunu dile getirdi. SOL fiyatı 76,27 dolarlık destek seviyesinin altına düştü. Bunun 20 Şubat’ta kaydedilmiş en düşük seviye olduğu ifade edildi. Diğer yandan, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satım seviyesinin biraz üstüne çıktı.

SOL fiyatı, ayı bayrağı formasyonu oluşturdu ve %23.6 Fib düzeltme seviyesinin altına geriledi. Analist Nyaga, ayılar tarafından 35 dolarlık kilit destek seviyesi hedeflendikçe SOL fiyatının büyük bir ihtimalle düşmeye devam edebileceğini aktardı. Nyaga, geçen hafta kaydedilmiş en yüksek seviye olan 58 doların üstünde bir hareketin ise düşüş senaryosunu geçersiz hale getirebileceğini aktardı. 

Solana Fiyatında Düşüş Sürecek mi? Başarılı Analist Açıkladı!

Solana Fiyatında Düşüş Sürecek mi? Başarılı Analist Açıkladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)